8.2.2018

Někdo miluje dřevo, ale zároveň si bohužel velice dobře uvědomuje i jeho četné nevýhody. Naštěstí i v tomto případě se dá najít řešení. Nabízí se kovová pergola, která bude vypadat jako dřevěná.

 

Dřevo přináší další nákladydrevena pergola3


Určitě vás to také už dávno napadlo. Máte rádi dřevo a dřevěné pergoly jsou vaším jasným favoritem. Jenže si na druhou stranu velice dobře uvědomujete jejich nevýhody. Především nutnost stabilní údržby, pravidelného natírání a kontroly, zda pergola někde nehnije. Pokud opomenete, následky na sebe obvykle nenechají dlouho čekat. Proto je lepší mít to vždy na paměti. Jenže musíme dodat i to, že to znamená další náklady navíc, třeba za laky na nátěr, za čas na údržbu.

Jak ošálit smysly?


Ovšem slibné je spojit výhody obou materiálů, tedy kovu i dřevo dohromady. Ne, teď nemáme na mysli nějaký hybrid, který by slučoval dřevo a kov, že třeba část pergoly by byla kovová a část dřevěná. Nabízí se ale třeba hliníková pergola, která bude na první pohled vypadat jako dřevěná. Vrtá vám hlavou, jak je možné toho docílit? Ano, dá se to zařídit, není to žádný problém. Umožňuje to práškové lakování hliníkových profilů. Dokonale s jeho pomocí ošálíte smysly.

Starosti odpadají


Je třeba totiž upozornit na to, co je v případě dřeva tou hlavní devizou. Proč nás dřevo tak láká? Především proto, že jeho povrch je velice příjemný. Když na něj sáhneme, působí velice teplým dojmem. Zkrátka a jednoduše, dřeva se rádi dotýkáme. Také jeho hnědá barva působí příjemně a teple. U kovu nic podobného nedocílíte. Pokud ale kov nalakujete práškovým lakem, můžete si vybrat třeba hnědou barvu, která na první pohled vypadá jako dřevo. Kovové pergoly tak zdatně imitují dřevo. Lakovaný povrch také bývá samozřejmě příjemnější, teplejší na dotyk, takže tím alespoň částečně kompenzujete dotyk dřeva. Odpadne vám celá řada starostí s údržbou.