17.11.2017

Připadá vám, že mít jenom jednoduchou pergolu v podobě čtyřech sloupků a nahoře obdélníku a příčných spojovacích trámků je tak trochu out? Že si prostě doba žádá něco víc, nebo zajímavého, originálního, nekonvenčního? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí být jenom jednoduchým objektem, dají se s ní provádět nejrůznější kouzla, aby byla „in“.

Zkuste i sofistikovanější řešeníalu pergoly

Světe div se, i samotná dřevěná pergola nabízí obrovskou škálu různých podob. Nemusí jít jenom o jednoduchý a strohý objekt, popisovaný v úvodu. Samozřejmě i takové minimalistické řešení se hodí – třeba k moderním a velice jednoduchým objektům. K nim dokonale zapadne. Na druhou stranu ale ke klasickým domům se sedlovou střechou, k rustikálním chatám a chalupám se dá vykouzlit mnohem sofistikovanější řešení, například konce trámků mohou být ozdobné, vyřezávané.

Dokonale regulujete světlo

Chcete-li moderní multifunkční objekt, který bude podle potřeby reagovat na aktuální počasí apodobně, jsou vhodným řešením hliníkové pergoly. Mohou mít třeba zatahovací střechu, která se dá natáhnout a zase stáhnout podle aktuálního počasí. Klidně se dá pořídit i dálkové ovládání. Můžete ji zatáhnout před sluníčkem, při polostínu stáhnout. Podobnou funkci mají i žaluzie, kde můžete množství slunce dopadající pod pergolu regulovat ještě mnohem účinněji a podle vaší momentální chuti.

Kov, který připomíná dřevo

Kovové pergoly se navíc mohou chovat tak trochu jako chameleon. Kovové profily můžete totiž klidně i nabarvit různými barvami z RAL škály. Mohou tak ladit s odstínem fasády domu, s okenními dveřmi, parapety, zkrátka s čím chcete. Dokonce třeba může být na kovu dekor, který asociuje dřevo. Přitom ale má samozřejmě vlastnosti a výdržnost kovu a nepotřebuje takovou péči jako klasické dřevo. To je pochopitelně obrovská výhoda.