1.11.2017

Místo, které láká k posezení s rodinou a přáteli, k odpočinku, ke grilování, k relaxaci, to je pergola. Její výhodou je, že má bezpočet nejrůznějších variant, každý si vybere, každý si přijde na své, zvolí si, co chce, co mu nejvíce vyhovuje. K dispozici je skutečně neuvěřitelné množství variant.

Oddělíte okrasnou zahradu od hospodářskédrevena pergola3

I samotné dřevěné pergoly mají spoustu podob. Proč? Právě proto, že jde jednoduchý, ale velice účelný stavebnicový systém. A z jako každé dětské stavebnice, i z této dospělácké stavebnice se dá složit leccos. Spousta sestav podle nejrůznějších přání a potřeb uživatelů. Navíc si můžete vytvořit z pergoly třeba optický předěl zahrady, kdy oddělíte třeba okrasnou zahradu od té hospodářské, nebo vstup do domu od zahrady, záleží na vás, co budete potřebovat.

Soustava stěn může vytvořit plot

ZZahradní pergoly mohou být i okrasným prvkem. Nejde jenom o vlastní konstrukci pergoly. Na ni mohou navazovat i další prvky. Například může mít pergola boční stěny z dřevěných mříží, které jsou ozdobné, jde o dělící stěny. Taková sestava dělících stěn může vytvořit třeba pěkný plot mezi vaším a sousedovic pozemkem. Zabijete tak dvě mouchy jedou ranou. Máte plot i okrasný prvek, který tvoří s pergolou jeden celek. Optický předěl vypadá potom naprosto dokonale.

Vybudujte si celé zákoutí

Pokud chcete, můžete si vytvořit i složitější pergoly ze dřeva nebo dokonce celá zákoutí třeba do rohu zahrady či k domu nebo do niky domu. Během jara, léta, ale i časného podzimu se tyto pergoly stanou nejnavštěvovanějším místem zahrady. Základní konstrukce zkombinovaná s bočními mřížemi zajistí, aby pergoly posloužily svému účelu. Vždy si vytvoříte takové kombinace, které budou odpovídat vašemu vkusu. Samozřejmostí by mělo být i zastřešení pergoly.