27.11.2017

Každý, kdo si pořídí pergolu, pod kterou si chce sednout, se samozřejmě musí zamyslet i nad tím, jaký zahradní nábytek pod takovou pergolou umístí. Rozhodně by neměl jít cestou řadit tam nábytek bez ladu a skladu, jak ho napadne, nebo vzít prostě zavděk tím, že posbíráte, co vám kde v domácnosti zbylo a nikam se nehodí. I zahradní nábytek pod pergolu byste měli vybírat s rozmyslem.

Každý účel si žádá něco jinéhodřevěná pergola bílá

Zkuste si stanovit, jak se dá dřevěná pergola zútulnit výběrem vhodného nábytku. Prvním krokem je si vůbec rozmyslet, k čemu budete chtít pergolu využívat. Na tom záleží, jaký nábytek pro ni bude nejvhodnější. Je totiž zcela jiná situace, když zde budete chtít instalovat jídelnu, kde budete za teplých dnů a večerů jíst, jiná, chcete-li zde posedávat a polehávat a relaxovat, nebo přádat grilovací dýchánky nebo nejrůznější večírky. Každý účel pergoly si totiž žádá trochu jiné vybavení.

Než nakoupíte, vše pořádně vyzkoušejte

Pokud bude zahradní pergola místem letní jídelny, neobejdete se bez pořádných stolů a židlí. Místo k relaxaci zase volá po pohodlných křesílkách, nebo lavici, na kterou si bude možné pohodlně lehnout. Večírky si zase žádají spoustu menších židliček pro početné osazenstvo a servírovací stolky, totéž grilovací vybavení. Proto si tedy na základě rozvahy, k čemu pergola poslouží, stanovte seznam toho, co budete kupovat. Ještě než nábytek koupíte, pořádně si ho vyzkoušejte. Je důležité, aby byl pohodlný.

Židle se dají naskládat na sebe

Ať už stavíte hliníkovou pergolu nebo dřevěnou variantu, vždy také volbu nábytku přizpůsobte tomu, o jakou pergolu jde. K dřevěné pergole se bude hodit dřevěný nábytek, k hliníkové kovový. Vybírejte si rovněž nábytek, který se snadno udržuje. Určitě nechcete trávit dlouhé hodiny čištěním nábytku. Třeba kovové židličky se udržují snadno. Měli byste promyslet i ukládání nábytku mimo sezónu, ideálně volit takový, který je skladný a nezabere mnoho místa. Například židle se dají naskládat na sebe.