26.10.2017

Nedaří se vám vybrat si nějaký model pergoly z široké dostupné nabídky? Potom nezoufejte, není k tomu žádný důvod. Je samozřejmé, že ne každý se trefí do rozměrů dostupných v katalogu. Někdo potřebuje třeba atypickou pergolu s neobvyklými rozměry, například menšími, než je standard, nebo naopak většími.

Až 80 % lidí žádá netypická řešenílevna pergola palram 7

Jak postupovat v případě, že vás dostupné zahradní pergoly neuspokojí? Není třeba propadat zoufalství. Situace se dá vyřešit velice snadno, a to zhotovením atypické pergoly na zakázku. V některých případech třeba nemusí až u 80 % zákazníků z nějakých důvodů pergoly vyhovovat. Jsou příliš malé, příliš velké atd. Někdy je to otázka třeba i pár centimetrů. Lidé si pak kladou otázku, zda nepřistoupit na kompromis a nezvolit raději pergolu, která je v nabídce.

Nebude vás to stát nic navíc

Vězte, že je lepší nedělat žádné kompromisy a raději vybrat řešení, které vám dokonale bude vyhovovat. Například i pergoly k domu mohou být i atypické. Dostanete tak možnost vybrat si to nejvhodnější řešení, aniž byste s tím měli sebemenší potíže. Nebude vás to stát ani další peníze navíc. Napojení pergoly k domu se může vyřešit i nestandardním způsobem, pokud z nějakých důvodů není klasické spojení možné. Vše se dá velice dobře vyřešit přitom i netypické problémy.

Přizpůsobit můžete tvar, rozměry i střechu

Dále se dá přizpůsobit tvar i rozměr pergoly ze dřeva. Stejně tak je ve hře i konstrukce střechy a rovněž i střešní krytiny. Nejobvyklejší je pultová střecha, ale není žádný důvod, proč si s pergolou nepohrát a nevyřešit vše jiným způsobem. Šikovně udělaná pergola se dá využít k různým účelům, například se z ní může stát i dřevník. Vzduch zajistí, že dřevo pod ní uložené bude dobře prosychat. Také se sem dají uskladnit různé věci, které nechcete, aby stály na dešti.