20.10.2017

Patříte mezi fanoušky grilování? Potom určitě jednoho dne dospějete k názoru, že potřebujete pořádný gril. Ten malý přenosný vás brzdí ve vašich nápadech, nemůžete tam realizovat všechno, co byste chtěli. Potom je nejlepší řešení, když si postavíte pergolu a pod ni krb.

Počítejte s větším prostoremdřevěná pergola bílá

Ideální je zvolit rovnou velkorysé řešení v podobě větší zahradní pergoly, která nabídne dostatek místa pro všechny případné účastníky grilování a také velký prostor manipulační kolem grilu. Proto v úvahách nad tím, jakou pergolu vybudovat, volte raději větší řešení s prostorovou rezervou, byť máte pocit, že ji hned teď nevyužijete. Za nějaký čas, až se u vás zahradní dýchánky spojené s pěkným pohoštěním u vás rozjedou, budete nakonec rádi, že jste celou věc takto vyřešili.

Dřevo dokonale ladí

Jaký typ pergoly se ale nejvíce hodí jako zahradní kuchyň s grilem? Nejhezčí je pro tento případ dřevěná pergola. Toto rustikální řešení vás určitě nadchne. Dokonale zapadne ke klasickému rodinnému domu, bude vypadat naprosto skvěle. Sloupky takové pergoly mohou být z cihel nebo také z kamene. Dále samozřejmě zázemí udírny, pece, či grilu je kamenné nebo cihlové. Právě díky větší pergole můžete počítat s dostatkem prostoru, třeba na uložení dřeva, případně třeba i na dřez pro mytí nádobí.

S hotovou pergolou ušetříte

Záleží na vás, zda pergola ze dřeva bude stavěná svépomocí, nebo zvolíte již hotové řešení, tedy stavebnicovou pergolu, kterou si necháte dodat. Budete-li stavět vlastními silami, máte prostor vytvořit si i naprosto atypické řešení podle vlastních priorit, na druhu vás to ale bude něco stát. Hotovou pergolu můžete pořídit mnohem levněji, na druhou stranu se ale může stát, že bude třeba vymyslet šikovný kompromis, protože nepůjde zcela o řešení podle vašeho gusta. Ušetříte ale peníze.