18.10.2017

Chci si pořídit pergolu, a to levně. Také máte tyto a podobné požadavky? Není divu, nikdo nechce zbytečně utrácet těžce vydělané peníze. Koupit pergolu, která bude plně funkční, a přitom nikoli předražená, naštěstí v dnešní době není žádný problém. Můžete si pořídit pergoly, které mají velmi rozumný poměr mezi cenou a jejich užitnou hodnotou.

Lehký kov je ideální do konstrukcíalu pergoly

Mezi ty nejlevnější patří beze sporu hliníkové pergoly. Od té doby, co se v konstrukčních průmyslových oborech začal využívat ve zvýšené míře hliník, jde spousta věcí, které byly předtím třeba dosti problematické. Hliník má totiž oproti oceli jednu velmi podstatnou výhodu – je velmi lehký. Proto v mnoha případech může nahradit ocelové konstrukce, které jsou zbytečně těžké, což je problém. Hůře se s nimi manipuluje, když někde spadnou, mohou způsobit zranění.

Pevný materiál s širokým využitím

Naproti tomu pergola z hliníku je lehká, zvládne ji sestavit třeba i kutil s jedním pomocníkem. Jednotlivé díly do sebe zapadají doslova jako stavebnice. Samozřejmě, kdyby na někoho spadla hliníková konstrukce, také může způsobit zranění, ale ve srovnání s ocelovými konstrukčními prvky je její váha mnohem menší. Přitom všem je ale hliník na druhou stranu velice pevným kovem, proto se také tak široce využívá.

Bezúdržbové stavby

Zahradní pergoly vyrobené z hliníku navíc zájemce poutají příznivou cenu. Je do jisté míry zásluhou i tohoto materiálu, že se pergoly tak rozšířily. Protože si je může díky přijatelné ceně dovolit i spousta lidí, pro kterou předtím bývaly příliš drahé. Boom pergol posledních let má na svědomí tedy hliník, který nadchne i tím, že konstrukce z něj vybudované jsou prakticky bezúdržbové. Stačí je prostě spláchnout hadicí, nevyžadují žádné každoroční natírání jako třeba pergoly dřevěné.