17.10.2017

V případě budování pergol je v dnešní době lepší dát přednost dodání hotové pergoly, než zkoušet nějaké experimenty svépomocí. Málokdo totiž dokáže zpracovávat materiál na tak vysoké úrovni, aby vytvořil objekt naprosto špičkové technické dokonalosti a navíc ještě perfektní vytříbenosti pokud jde o design. Proto je lepší dát zelenou odborníkům, kteří si s pergolami vědí rady.

Používají se špičkové hliníkové profilypergola hlinikova2

Za poměrně příznivou cenu se dnes dají pořídit i zahradní pergoly velmi luxusního charakteru. V čem spočívá rozdíl mezi pergolami obyčejnými a těmi luxusními? Vlastně když se pořádně podíváte, prohlédnete si celou pergolu a budete při prohlídce pozorní, poznáte to hned na první pohled. Především jde o použitý materiál. Na moderní pergoly se používají špičkové hliníkové profily, které mají vynikající konstrukční vlastnosti. Obvykle se také opatřují vypalovacím lakem. Dostanete tak do ruky natřenou pergolu požadované barvy.

Údržba je velice jednoduchá

Velkou výhodou je, že paleta barev je poměrně široká, můžete si vybrat takovou, která bude ladit k celému vašemu domu. Dalším znakem kvality hliníkové pergoly je její bezúdržbovost. Vlastně se dá říci, že pergola vám stojí na zahradě a vy si jí prakticky vůbec nemusíte všímat. To je skvělé, nebo ne? Pokud dojde k nějakému znečištění, třeba od bahna vlivem přívalového deště, velice jednoduše vezmete zahradní hadici a pergolu postříkáte. Za chvilku máte dokonale umyto.

Získáte špičkový objekt do zahrady

Navíc kvalitní pergoly z hliníku luxusního stylu jsou dokonale a do nejmenšího detailu propracované. V malých detailech velmi často poznáte opravdu špičkovou pergolu od té běžné. Protože levnější pergoly jsou dělané jednoduše, ne tak pozorně. Špičkové pergoly ve vyšších cenových relacích ale musí splňovat i ta nejnáročnější měřítka. Také tyto typy pergol nabídnou i bonbonky typu LED podsvícení, jsou dělány s ohledem na ekologii výrobních procesů. Prostě dostanete špičkovou stavbu ve všech ohledech.