16.10.2017

Když uvažujete o stavbě pergoly, měli byste souběžně řešit i její zastřešení. Pergoly bez střechy je jenom poloviční pergola. Můžete ji totiž využívat jenom velice omezené, a to je samozřejmě obrovská škoda. Určitě si nastavíte pergolu kvůli tomu, abyste se nyní chodili koukat, ale abyste ji plně využívali. A to bez střechy nemůžete.

Klasické pálené tašky jsou nadčasovépergolynove 10

Dřevěná pergola patří mezi staletími prověřenou klasiku. Velice se hodí jako doplněk k různým rustikálním stavbám jako jsou například starobylé chaty a chalupy v klasickém stylu. Takové pergoly zpravidla bývají na sloupcích postavených z cihel nebo z kamene, nejčastěji žuly. K pergole tohoto typu je nejlepší krytinou oblíbená klasická pálená taška. Vypadá velice efektně, jde ale o finančně dosti nákladnou záležitost. Druhou variantou, pokud nechcete pálené tašky, mohou být asfaltové pásy nebo asfaltové šindele.

Moderní pergoly si žádají moderní zastřešení

Zcela jiná situace nastává v případě, že jste majitelem moderní stavby chaty či chalupy nebo rodinného domu. Vedle rodinného domu nebo rodinné vily s plochou střechou, zvýšeným množstvím kovových prvků a s velkými okny se bude nejlépe vyjímat hliníková pergola, která naprosto odpovídá modernímu stylu. Také si ji můžete objednat jako jednoduchou a šikovnou stavebnici od výrobce a máte to úplně bez práce. Nepotřebujete nic dělat svépomocí.

Polykarbonát i polymethylmetakrylat je kva!itni krytinou i na střechu

Zahradní pergoly z hliníku mohou mít prosklené střechy. Můžete díky tomu využít maximum denního slunečního svitu, tedy denního světla. Nejvhodnějšími materiály pro průhledné zastřešení jsou polykarbonát a polymethylmetakrylat, nám všem velmi dobře známé a hojně užívané plexisklo. Klasické sklo se totiž pro zasklívání střechy rozhodně nehodí. Je příliš těžké a také se může velice snadno rozbít. Právě z těchto důvodů není pro podobné účely sklo vhodné. Naštěstí dva popisované moderní průhledné materiály mají vynikající optické vlastnosti.