13.10.2017

Pergol se nabízí nejrůznější typy. Každý si tedy může vybrat podle vlastních požadavků, byť by byly velice rozmanité a specifické. Jednoduše řečeno, už dávno není pravda, že máte k dispozici jedno řešení, které prostě musíte stůj co stůj akceptovat, a nezbývá nic na výběr. Dnes je stav přesně opačný. Mnohdy je výběr tak široký, že v něm lidé sotva orientují.

Posezení i v zimědřevěná pergola bílá

Účelem zahradní pergoly je ochránit před výkyvy počasí. Můžete pod ní na podzim chytat poslední sluníčko. V létě vám zase nabídne vytoužený stín. Zkrátka pro vás znamená zázemí v zahradě, kontakt s čerstvým vzduchem, ať je jaro, léto či podzim a dokonce i zima. Dnešní pergoly ani nemusíte zazimovávat. Můžete se na ně posadit i v zimě, i když pravda jenom na chvilku a v případě, že si dáte něco teplého pod zadek, dobře se oblečete a ideálně budete mít vedle sebe třeba infrazářič na vytápění.

Minimalistická hliníková stavba

Velmi moderním řešením uplatnitelným u novostaveb je hliníková pergola. Konstrukčně může být velmi jednoduchá, až minimalistická. Stačí čtyři sloupky ukotvené do země a střecha. Takové pergoly se hodí k podobně koncipovaným minimalistickým novostavbám. Navíc je tu ještě jedno zdánlivě drobné, ale funkčně velmi přínosné vylepšení. Existují i pergoly s pohyblivou střechou, které jsou také velkým přínosem. Schováte se sem jak před sluncem, tak i před deštěm.

Ovládání je velmi snadné

Je to úplně jednoduché. Kovová pergola s pohyblivou střechou se ovládá dálkově. Když budete chtít užívat stínu, necháte střechu zataženou. Pokud ale zatoužíte po troše sluníčka, je to úplně jednoduché. Prostě zmáčknete knoflík a střecha se stáhne. Navíc má velmi různorodé využití. Nemusí posloužit jenom k zastřešení terasy, ale třeba i bazénu. Může vydržet dlouhé roky bez poškození, stačí jenom, když se o ni budete dobře starat. Pohony ovládání jsou spolehlivé, fungují bez problémů.