11.10.2017

Chcete-li si dopřát nerušený odpočinek v zahradě, ideální prostor představuje pergola. Můžete se tam posadit třeba na ratanové křeslo a v klidu relaxovat. Pergola vám nabídne výhody krásného a romantického posezení od jara až do podzimu. Pokud si pořídíte vytápění třeba ve formě infrazářiče, nedá se vyloučit ani zimní posezení, ale to už je na vás.

Historický obrázek se měnídřevěná pergola bílá

I elegantní dřevěné pergoly mohou být dokonale funkční, v případě, že se zastřeší. Takový přístřešek splní nejenom vaše romantické představy, ale zároveň i funguje jako úkryt pro různé účely. V minulosti většina lidí vnímala pergoly jako konstrukci pro popínavé rostliny, ovšem tento historický obrázek se nyní výrazně mění. Přednost dostávají pergoly schopné splnit mnohem širší účely. Ostatně i odpočinek může mít spoustu podob.

Houpačka součástí pergoly

Například pergoly a kryté posezení ke zdi domu mohou nabídnout třeba i houpačku. Může jít čistě o oddychový prostor, kde instalujete zahradní posezení složené z elegantního nábytku. Klidně se sem dá umístit i pěkná houpačka. Mnohde jsou k dispozici systémy houpačky, jež jsou rovnou součástí pergoly. Máte zde třeba dřevěnou lavici, stůl a židle a po délce jedné stěny i houpačku. Vybudujete si tak krásný a praktický koutek pro rodinné posezení. Lze ovšem předpokládat, že o houpačku bude největší zájem...

Mechanické namáhání vydrží

Možná si teď kladete otázku, zda takové zahradní pergoly jsou stabilní, jestli se nezřítí. Přece jenom je třeba brát v úvahu, že pohyb houpačky znamená pro konstrukci pergoly významný prvek namáhání. Naštěstí samozřejmě výrobce akcentuje tento fakt při samotné konstrukci pergoly, takže se nemusíte ničeho obávat. Naopak. Pergola bez potíží vydrží mechanické namáhání. Klidně si proto pořiďte pergolu s houpačkou, ať si můžete vychutnat tento příjemný komfort.