10.10.2017

Terasa hned vedle vašeho domu se stala přirozenou součástí vašeho rodinného domu. Vyjdete si na ni kdykoli vás napadne. Trávíte tam každou volnou chvíli. Jenomže to není všechno. Abyste mohli pergolu využít opravdu maximálně, potřebujete aby měla střechu. Pergola bez střechy značně ztrácí smysl.

Dávná romantická představa už je pasédrevene pergoly kezdi 9

Jedině zastřešené zahradní pergoly poskytnou dokonalý komfort. V tomto smyslu došlo k vývoji proti minulosti. Zatímco romantická pergola v zámecké zahradě v 19. století sestávala mnohdy jenom z jednoduché konstrukce, kterou ovíjely popínavé rostliny a sloužila k posezení u kávy pouze za pěkného počasí, dnes jsou požadavky na pergoly mnohem větší a širší. Nejde jenom o místo k romantickému posezení, ale opravdu multifunkční objekt.

Potřebujete spoustu různého využití

Samozřejmě se stále do popředí zájmu dere dřevěná pergola, ale pokud nedokáže odolat změnám počasí, jde o zbytečný objekt. Jistě chcete mít oázu klidu pro posezení u kávičky, ale většině z nás tohle nestačí. Chcete si vytvořit prostor pro různé využití od přípravy jídla, grilování, poslechu hudby, posezení s přáteli, ale i drobné kutění či dětské hry. Proto pergola v dnešní době musí mít střechu - to vám potvrdí i odborníci. Jedině zastřešená pergola bude plně funkční.

Skutečně polyfunkční objekt

Dřevěná pergola se nehodí ke každému objektu, je značně specifická, proto dnes jsou velmi populární hliníkové pergoly. Ty se hodí k velmi různorodým typům domů a to je jejich velká deviza. I po zastřešení jsou lehké, když totiž zkombinujete lehoučký hliník s polykarbonátem, dostanete lehkou stavbu, navíc dokonale propustnou pro světlo. Zastřešení v podobě polykarbonátových desek je zde samozřejmostí a vy získáváte opravdu polyfunkční objekt pro různé účely.