7.10.2017

Jak by měla vypadat opravdu moderní pergola? Většinou je kovová, designově dokonalá a v zásadě hlavně minimalistická. Hodí se k širokému spektru domů, snad mimo klasických roubenek a jiných rustikálních staveb, tam je samozřejmě mnohem vhodnější dát přednost dřevěné klasice na cihlových či kamenných sloupcích.

Minimalistické pojetípergola

Pokud i vás pod pojmem pergola, nebo také altán napadne v první řadě dřevěná pergola či altán taktéž ze dřeva vybavený krytou střechou z pálených tašek, asfaltové lepenky či asfaltových šindelů, potom vězte, že to je jenom jedno z mnoha řešení, které se nehodí pro každou situaci a každou stavbu. Naopak moderní domy v soudobém stylu, minimalistické architektuře, si žádají také stejně minimalistické pojetí pergol. Není problém najít taková řešení.

Vydrží i silný vítr

Jednoznačné výhody zde nabízejí hliníkové pergoly. V čem spočívají? Především si nemusíte dělat starosti s každoročním natíráním, které je u dřevěné pergoly bohužel naprostou nezbytností. Ačkoli je hliníková konstrukce lehoučká, snadno se s ní pracuje, naproti tomu je, pro někoho možná překvapivě, i velice odolná. Zvládne si poradit mnohdy i s větrem do rychlosti třeba 165 km v hodině. Zároveň si můžete na pergole nechat vybudovat i okapový systém, takže ani kapky vody ze střechy vaší pergoly nepřijde na zmar.

Můžete si pořídit i vytápění

Uvedené zahradní pergoly z hliníku je možné vyrobit klidně i na míru vašim potřebám. Existuje nějaká základní nabídka barev, ovšem pokud vás neuspokojí, existuje třeba i možnost zvolit na míru jiný odstín podle škály RAL. Zároveň lze efektivně vyřešit i případné stínění pergoly. Jistě nechcete, aby vás v parném létě zlobily sluneční paprsky. Pergola může být situována ke zdi i jako samostatně stojící. Můžete si k pergole pořídit také infravytápění, pak její prostor využijete i během chladných večerů.