4.10.2017

Pergoly bez střechy jsou sice krásné, tvoří jednotný estetický objekt, ale bohužel jsou spíše jenom pro parádu, než k praktickému účelu. Působí sice dokonale, zejména když třeba slouží jako opora pnoucím růžím či vinné révě, ale hodí se jenom pro posezení za krásného počasí. Za deště máte prostě smůlu, a to je škody.

Pultové střechy jsou ideálnídřevěná pergola bílá

Velmi dobrým nápadem proto je pergoly a krytá posezení k domu zastřešit. Jenže jak? Nabízí se celá řada různých variant. Nejlepší obvykle bývají ty nejjednodušší. Nač totiž komplikovat situaci zbytečnými extravagancemi? Vhodné je využít třeba pultové střechy. Proč pultové? Jednoduše proto, že její název byl inspirován pultem. Sklon takové střechy se pohybuje v rozmezí 15-45 °. Tento typ střechy je velice praktický, třeba proto, že z něj hladce stéká voda. Jakkoli by se vám to mohlo zdát samozřejmé, není to úplně tak.

Nechte trámky seříznout

Dřevěná pergola bez zastřešení totiž nemusí mít seříznuté stropní trámky. Tam potom přicházejí potíže, protože v dešti nasákají vodou, která špatně odtéká. Mohou kvůli tomu dokonce začít hnít. Proto i v případě, že se rozhodnete navzdory doporučením pro pergolu nezastřešenou, pamatujte na to, aby trámky byly seříznuté. Potom z nich bude voda snadno stékat a problému budete mít mnohem méně. Lepším řešením je ovšem zastřešení, a to hned při stavbě pergoly.

Průhlednost není problém

Jak dřevěné pergoly zastřešit? Nemusíte se toho bát. Kdo si není jist svými kutilskými schopnostmi, měl by to raději svěřit do rukou odborné firmy. Můžete si vybírat z různých druhů zastřešení pálenými taškami počínaje, přes asfaltové šindele až po pozinkované plechy. Pokud nechcete přijít o dostatek světla, další možností je volba polykarbonátu, který zajistí průhlednou střechu.