3.10.2017

Zastřešená pergola je v zahradě stále nezastupitelnou stavbou, nicméně lze pořídit alternativu, která je plně mobilní a sestavit ji zvládnete za pár minut. Řeč je o party stanu.

Stan s pevnou konstrukcícanopy1

Lidé si pod pojmem party stan představují velkou zelenou plachtovou stavbu, která zabírá desítky metrů čtverečních prostoru. Zahradní stany se prodávají s rozměry 3x3 nebo 6x6 metrů. Tyto modely se spolehlivě vmístí do každého prostoru. Kostra stanu je pak z duralu nebo oceli. Oba materiály jsou velmi pevné a odolné. Opláštění je tvořeno nepromokavou textilií s nánosem PVC.

Libovolné umístění

Oproti dřevěné pergole či altánu má zahradní stan jednu obrovskou výhodu: můžete jej postavit skutečně kdekoliv. Stan je velmi mobilní, můžete jej tedy poskládat a rozebrat za pár minut. Zahradní stany se hodí jak pro pořádání party, při rybaření i na dovolené. Stačí jej vybalit, poskládat a je to.

Snadné a rychlé řešení

Při stavbě party stanu na rozdíl od zahradní pergoly nepotřebujete mít stavební dělníky. Stačí jeden, dva lidé, kteří si se stanem poradí během pár minut. Sbalený stan potom bez problémů uskladníte v zahradním domku, kůlně či v garáži až do dalšího použití. Složenou pergolu jen tak neuskladníte.

Výhody stanu

Stan má tedy výhody jako je rychlá montáž i demontáž, odolnost vůči počasí, snadnou skladnost a velkou mobilitu. Převezete jej jednoduše autem. V případě, že nevyužíváte pergolu během roku, stavba vám může překážet. Stan jednoduše složíte a uklidíte. Vytáhnete jej pouze na potřebnou akci.