29.9.2017

Romantiky je v dnešní době bohužel málo, proto bychom si ji měli alespoň občas dopřát. Nejlepší je vytvořit si alespoň trochu romantiky přímo ve svém domově. Nestavte proto svůj dům jako hladkou kostku. Nechte si u něj udělat terasu a na ni si postavte pergolu.

Klidně zvolte atypické řešení na mírudrevena pergola3

Vytvořená pergola ke zdi vám poskytne přechod z domu do venkovní přírody. Vybudovaný koutek vám nabídne útočiště, do kterého se budete moci schovat, když budete chtít zalézt někam před světem. Nejoblíbenější je u nás dřevěná pergola, a to nejčastěji smrková nebo případně borovicová. Modřínové dřevo se volí hlavně v horských oblastech, protože je odolnější. Výška pergoly může dosahovat například 2,5 metru, ale i více. Rozměry určuje přímo velikost terasy. Pokud se vám nedaří sladit rozměry terasy a rozměry nabízených pergol, můžete klidně sáhnout po atypickém řešení na míru.

Někteří lidé chtějí přírodní materiály

Střechu dřevěné pergoly vlastně tvoří rošt, který může, ale také nemusí být zastřešený. Nejpraktičtější je rošt zastřešit polykarbonátem, tedy v případě, že nechcete přijít o světlo seshora. Pakliže vám ale nevadí neprůhledné zastřešení, jsou samozřejmě možnosti mnohem širší. Lidé sice oceňují kvality a vlastnosti polykarbonátu, ale tak trochu jim vadí, že nejde o přírodní materiál. I pro takový případ ale máme řešení třeba v podobě markýzy. Tu lze i barevně sladit s fasádou domu či barvou pergoly. Navíc látka na markýzu dokáže chránit i před UV paprsky.

Vytvořte si zelenou oázu

Takové zahradní pergoly s plátěnou střechou jsou samozřejmě mnohem romantičtější, než kdybyste si zvolili polykarbonátovou střechu. Působí velmi příjemně a přírodně. Pokud chcete hezký dojem ještě podpořit, můžete kolem pergoly vysadit pnoucí rostliny, které z ní vytvoří zelenou oázu.