19.9.2017

Relaxovat na zahradě, o tom sní snad každý člověk. Je ale třeba si k relaxaci vybudovat vhodný prostor. Pergola je skvělou možností, jak si buď přímo u domu, nebo nedaleko něj vybudovat smysluplný a krásný prostor určený k odpočinku. Nemusí ho ale tvořit jenom holá konstrukce. Klidně si ho můžete zařídit podle vlastního gusta.

Plast se ke dřevu nehodídrevene pergoly kezdi 1

Je jisté, že dřevěné altány a pergoly se dají vhodně, vkusně a elegantně zařídit podle toho, k jakým účelům je budete využívat. Chcete-li zde trávit svůj čas posezením s výhledem do zelené zahrady, potom je ideální porozhlédnou se po nějakém kvalitním zahradním nábytku. Samozřejmě dřevěném. Vždyť zkuste si představit, jak by se asi vyjímal pod krásnou pergolou ze smrkového dřeva plastový stolek s lisovanými plastovými židličkami. Určitě nic moc. Tím ale rozhodně není řečeno, že je plastový nábytek špatný. Jenom se prostě hodí jinam.

Když všechno dokonale ladí

Budete-li mít třeba plastový zahradní domek, bude se před ním vyjímat plastový nábytek velice příjemně. Obojí spolu bude dokonale ladit ve stejném stylu. No vidíte, a dřevěné pergoly si zase žádají dřevo. Tak vytvoříte příjemný estetický a funkční celek. Porozhlédněte se tedy po nějakém pěkném nábytku ze smrkového masivu. Stůl, židličky, lavice, pohovka.

Pohoupejte se v klidu

Na druhou stranu dřevěné pergoly a přístřešky k domu mohou nabídnou ještě mnohem více. Zkuste si pořídit pod pergolu houpačku a chvíle pro relaxaci budou ještě příjemnější. Vždyť kde jinde je lepší strávit poklidné odpoledne, než v houpačce? Když si houpačku vybíráte, sahejte po tradičním materiálu, ideálně stejném jako ten, z něhož je vyrobena pergola. Protože pokud vyberete třeba houpačku z exotického dřeva a pergola je ze smrku, rozdíl je samozřejmě patrný. Navíc se každé dřevo chová trochu jinak.