15.9.2017

Kovové pergoly jsou v posledních letech velice populární. Rozhodně neplatí, že pergola znamená pouze dřevěnou stavbu. Můžete si vybrat, jaký materiál se vám bude nejvíce zamlouvat, jaký bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. Někdo ale může mít pocit, že mu kovová pergola bude rezavět...

Vaše pocity jsou mylnépergolas ocelova 1

Kov přece rezaví a musíme ho stále natírat. Jinak brzy přijdeme o jeho estetickou, ale také užitnou hodnotu. Takové pocity má spousta lidí. Nu ano, neošetřované železo opravdu koroduje, s tím nic nenaděláte. Ale nemusíte se bát, že by vám kovové pergoly rezavěly a z těchto důvodů byly pro praktické užití nevhodné. Myslet si něco podobného je naprostý nesmysl. Všechno je totiž jinak. Správné povrchové ošetření dává materiálům nové možnosti.

Stykem s vodou a kyslíkem dochází k chemické reakci

Sice se samozřejmě ve svých podmínkách doma jistě potkáte s železem a ocelí, která korodovat bude. Jednou z mnoha vlastností kovu je, že stykem s vodou a kyslíkem dochází k chemické reakci, jejímž výsledkem je rez. Samozřejmě, když chcete opravovat předměty ze zrezivělého kovu, nejprve musíte odstranit rez a potom vše natřít. Potom je předmět, ať už jde o konstrukci či cokoli jiného, velmi dobře chráněný. Nemusíte se ale obávat, ocelové pergoly nerezavějí. Jak to?

Ocelových konstrukcí se rozhodně nebojte

Vyrábějí se totiž z pozinkované oceli, která rzi výborně odolává. Díky pozinkovanému povrchu se nemusíte bát, že by konstrukci požírala rez a ničila. Zahradní pergoly jsou díky tomu téměř nezničitelné. Vám také odpadá náročná údržba, která spočívá v mechanickém odstraňování rzi, odmašťování a odstraňování prachu a natírání. Ušetříte si tak spoustu práce, kterou byste jinak museli každoročně podniknout. Proto se ocelových konstrukcí u pergol v žádném případě nebojte.