12.9.2017

Pergola rozhodně nemusí být žádná nuda. Možná jste viděli pergolu na zahradě u svých známých, příbuzných a říkali jste si, že je to fajn. Na druhou stranu vám ale přišlo, že by se s tím dalo podniknout mnohem více. Podle vás by mohla být pergola mnohem kreativnější, plnit více účelů. Ano, je to tak.

Multifunkčnost je trendemdrevene pergoly kezdi 1

V současnosti jsou silným trendem hliníkové pergoly, které jsou multifunkční. Neposlouží jenom jako posezení s kávičkou nebo stan na oslavu s přáteli, prostor pro kryté grilování, ale třeba i jako parking pro auto, úkryt pro složený materiál. Proto i její design by měl být univerzální a moderní. Snáze tak vyhoví různým požadavkům. Nestane se jenom designovým posezením, ale i úkrytem na věci. Poskytne útočiště nejenom vám, ale například i vašemu vozu, pokud vám chybí vhodný parking.

Moderní vila snese moderní pergolu

Například i pergola ke zdi zastřešená může být příjemným designovým kouskem, který bude v kolemjdoucích právem budit uznání. Může jít o jednoduchou hladkou konstrukci ve stylu minimalismu i extravagantní provedení. Záleží i na tom, jaké je okolí pergoly. Když přiléhá k domu, měla by společně s domem tvořit jednolitý celek. Proto pokud si postavíte třeba extravagantní vilu moderního typu, snese vedle sebe i osobitou pergolu s různými netradičními tvary.

Hodí se i imitace přírody

Klasičtější dům si ale žádá jednoduchou klasickou konstrukci bez nákladných výstřelků. Je jasné, že pergola hliníková konstrukce se dá přizpůsobit různým požadavkům a vše doladit tak, aby dům s pergolou tvořil jednolitý celek. Konstrukci je možné různě upravit včetně případného zastřešení. Ladit by měla i barva pergoly. Není proto třeba problém si místo klasického barevného odstínu podle RAL škály nechat pergolu ozvláštnit dekorem, který imituje přírodní materiály.