11.9.2017

Rozhodujete-li se jakou pergolu pořídit ke svému domu, zvažte jak cenu, tak i design a použitý materiál. Pokud jde o design, hotové pergoly by nejenom měly vypadat příjemně, ale zároveň být také nedílnou součástí okolí, to znamená s ním ladit. Jedině tak dosáhnete, že půjde o velmi příjemný celek, který bude na první pohled vypadat dokonale.

Funkčnost a praktičnost hraje roli

Dalším kritériem, které vám vytane na mysli při výběru zahradní pergoly, je její cena. I když je samozřejmě velmi důležitá, nikdy by neměla dominovat vašim úvahám. Není samozřejmě jediným kritériem. Ruku v ruce s ní by měla jít i funkčnost a praktičnost pergoly a v neposlední řadě již zmiňovaný design. Je hloupost kupovat si pergolu jenom proto, že je zrovna levná, když vám její parametry úplně nevyhovují.drevene pergoly kezdi 8

Hotová pergola už se nedá přizpůsobit

Vždy jde především o to, abyste si vy dopředu stanovili parametry pergoly, a podle nich se rozhodovali, zda vám nabízené řešení vyhovuje nebo ne. Typizovaná hotová pergola se totiž už nedá rozměrově přizpůsobit vašim potřebám. Má přesně dané rozměry. Musíte si zkrátka vybrat takovou, která bude mít přesné rozměry a parametry, které sednou k vašemu domu, chatě, nebo třeba chalupě. Nikoli naopak.

Tip: designové pergoly

Nenašli jste, co potřebujete? Existuje i řešení na míru

Přitom není vůbec problém pergolu na míru pro vás. Jednotlivé řady hotových pergol mají vždy několik modelů o různých rozměrech, takže je vysoce pravděpodobné, že si v takto široké škále dokážete vybrat přesně ten svůj model. Najdete přesně ty rozměry pasující k vašemu domu, chatě chalupě a stejně tak styl pergoly, který bude perfektně ladit s okolím. Pokud byste přece jenom na řešení nenarazili, což se také může stát, protože třeba potřebujete pergolu do niky, do atypického prostoru u domu, i pro vás existuje řešení. Pergola na míru.