8.9.2017

Funkčnost, design a komfort, to jsou kritéria, která by měla splňovat každá pergola. Teprve pak můžete být naprosto spokojeni, když budou všechny tyto složky ve vzácné rovnováze. Neméně důležité ale je, aby se sestava vyznačovala jednoduchou montáží. Použití těch nejlepších materiálů je samozřejmostí.

Zamyslete se nad zastřešenímpergolynove 1

Pokud si vybíráte zahradní pergoly, pravděpodobně nechcete jenom jednoduché konstrukce, která vás neochrání před deštěm ani slunečním žárem. Většině lidí pouze posezení v zeleni nestačí, trvají na tom, že pergola vás musí být útočištěm před nepřízní počasí. Už ve fázi rozhodování o tom, jakou pergolu pořídit, byste se proto měli zamyslet nad jejím zastřešením.

Vynikající vlastnosti, přesto materiál někdo nechce

Spousta lidí chce mít kryté posezení a přitom využívat maximum světla. Je tedy nutné, aby pergoly hliníkové měly průhlednou střešní krytinu. Ta vás ochrání jak před případným deštěm, tak i před příliš dotěrnými slunečními paprsky. Výborný je v tomto směru polykarbonát, který odfiltruje nežádoucí UV paprsky. Navíc ho nezničí ani kroupy. Tento materiál je mimořádně pevný a kvalitní. Možná vás proto překvapí, že někteří lidé přemítají o tom, zda polykarbonát zvolit nebo nikoli. Proč?

Regulujete tok světla

Zkrátka a jednoduše, ne každý je nadšený z toho, že se nad ním nachází střešní krytina na pergolu. Mnozí by dalo raději přednost obloze. Mají tak pocit většího kontaktu s přírodou. Právě proto je otázka zastřešení pergoly vždy trochu kompromisem. Nechcete-li, nemusíte samozřejmě volit polykarbonát. Klidně můžete pergolu zastřešit třeba markýzou nebo také žaluziemi s naklápěcími lamelami. V případě naklápěcích lamel můžete snadno regulovat tok světla. Jste na polovině cesty mezi přístřeškem a krytou pergolou, což je příjemné.