7.9.2017

Když se řekne pergola, každý má svoji představu podle toho, co má nejraději. Někomu jako první vytane na mysli nádherná rustikální pergola ze dřeva postavená na mohutných sloupech. Někomu jinému pro změny štíhlé ocelové dráty konstrukce, po které se vine kvetoucí vistárie. Ano, je to tak. Pergola má spousty podob, a proto se trefí do vkusu každému.

Zastřešení zvyšuje užitnou hodnotu02092013457

V našich myslích má zahradní pergola spousty podob. Záleží na vás, co bude pro vás nejpřijatelnější. Velmi oblíbená je pergola umístěná na terasy domů. Spousta lidí si totiž pořídí terasu a buď ve fázi stavby, nebo později během užívání domu se rozhodne ji zastřešit, provést to s pomocí pergoly je zřejmě nejsnazší a nejelegantnější způsob. Získáváte tímto krokem prostor, ve kterém můžete trávit svůj čas na čerstvém vzduchu a přitom zároveň i v době, když se zkazí počasí. Ani déšť vám nezabrání být na vzduchu.

Přišroubování ke zdi domu

Velice efektivní je pergola hliníková konstrukce. Svým typem se výborně hodí k moderním domům a vilám. Různé druhy designu k ní budou příjemně ladit. Velmi často se používá konstrukce, která se opírá o zeď domu. Takové pergoly jsou přímo přišroubovány ke zdi domu. Mohou vytvořit oázu určenou ke grilování. Výhodou je, že je v těsné blízkosti domu. Například může jít o vstup z domu na terasu zastřešenou pergolou. Potom máte přímý přístup z kuchyně na terasu.

Snadná manipulace je výhodou

Tyto hliníkové pergoly mohou, ale nemusí být zasklené. Jestliže je pergola zasklená v celé ploše, pak už se vlastně mění v zimní zahradu a poslouží třeba i pěstování květin. Výhodou hliníkových konstrukcí je skutečnost, že jsou velmi lehké a snadno se s nimi manipuluje. Dva kutilové jsou celkem bez problémů schopni takovou pergolu postavit, pokud mají k dispozici návod. Většinou se obejdou bez odborné firmy.