25.7.2017

Chcete si pořídit komfortní posezení? Zahradní markýza dodá vaší terase styl a zároveň vás ochrání před rozmary počasí. Jak využít markýzu?


Malé a útulné posezení

Stačí vám jen menší posezení na terase či balkóně? Ideální pro vás je v tomto případě výsuvná markýza. Instaluje se jako pevná součást domu. Vyrábí se jako kazetová, polokazetová nebo bez kazety. Rozdíl spočívá v tom, jakým způsobem je chráněna markýza v rozloženém stavu. Markýza bez kazety je venku celoročně, celokazetovou naopak zasunete.


Pro posezení ve velkém stylu

Chcete-li mít zahradní posezení ve velkém stylu, kde budete pořádat nejrůznější party a rodinné akce? V tom případě zvolte velkoplošnou markýzu. Je v provedení bez kazety, kdy je hlavním prvkem nosná konstrukce s kloubovými rameny. Lze ji doplnit stříškou.


Pergola s markýzou

Pro stávající venkovní posezení bez jakéhokoliv zastřešení můžete využít například nejrůznější stropní clony. Ty se dají využít u nezastřešené dřevěné pergoly. Dalším řešením je prosklená pergola s markýzou. Ochrání vás nejen před sluníčkem, ale také před větrem a deštěm.


Velký výběr


V obchodech najdete skutečně velký výběr markýz. Vybírat můžete z celé řady modelů podle barvy, velikosti, materiálu. Důležitá je vždy konstrukce, která musí být stabilní a odolná vůči větru. Látka venkovní markýzy by měla být impregnovaná, aby byla chráněna před drobným deštíkem. V případě silného deště je třeba markýzu schovat. Zabráníte vzniku nevzhledných skvrn i zbytečnému promočení látky.