19.7.2017

V minulosti si zimní zahrady pořizovali bohatí měšťané. Dnes je můžete mít i vy. Nemusíte sahat hluboko do peněženky nebo budovat složitou stavbu. Stačí zastřešit pergolu.


Reprezentativní prostor

V dobách minulých představovala zimní zahrada reprezentativní prostor. Vyjadřovala se tak solventnost rodiny. Dnes si může zimní zahradu u domu pořídit kdokoliv. Moderní zimní zahrady poskytují prostor pro relax a pěstování rostlin. Nesmí chybět ani kvalitní nábytek a gril. Zimní zahrada poslouží například jako pracovna či tělocvična.


Obytný prostor

Dřevěná pergola a prosklená pergola svým zastřešením rozšíří obytný prostor domu. Můžete v něm trávit čas podle své chuti i potřeb. Prosklená místnost s mnoha rostlinami nám zvedne náladu, dodá energii. Navíc i v chladném období máme zeleň na dosah. Mobilní zastřešení pergoly lze zvolit pevné či posuvné. Během teplých dní je možné libovolně jednotlivé moduly otevírat a zavírat.


Moderní zimní zahrady

Moderní zimní zahrady z hliníkových systémů v podobě prosklené pergoly jsou velice lehké, materiál je stálý a odolný. Celohliníková konstrukce umožní vytvoření velké prosklené plochy s minimem příček a nosníků. I s úzkými profily lze vytvořit mnohem větší prosklení bez členění, než například u plastové konstrukce.


Zimní zahrada či pergola


O umístění a celkovém konstrukčním řešení zimní zahrady rozhoduje celá řada faktorů. Ty se odvíjí od konkrétní stavby, místa, prostředí, finančních požadavků. Nesprávné začlenění zimní zahrady může způsobit celou řadu nepříjemných situací. Zimní zahrada by měla být orientována na jih. Poskytne během celého dne dostatek slunečních paprsků bez ohledu na roční období.