13.7.2017


U každého moderního domu bychom měli mít nějaké posezení, místo na relaxaci a odpočinek. Takovým místem je právě pergola.


Skvělý doplněk


Pergolu můžeme postavit svépomocí nebo si pořídit jednoduchou stavebnici, kterou smontujeme za malou chvíli ve dvojici. Postavit si zahradní pergolu svépomocí není zrovna jednoduché. Předchází ji perfektně připravený návrh. Musí poskytovat obyvatelům pocit bezpečí, soukromí a dobrého zázemí.


Dřevěná pergola u domu


Dřevěná pergola ke zdi domu nabízí široké spektrum modelů pro každou zahradu. Umožní vám to přizpůsobit si pergolu přesně své zahradě. Postavit si můžete pergolu jako zastřešení terasy, pro posezení s lavičkami, s ozdobnými trelážemi a mnoho dalších. Hotové produkty jednoduše složíte jako stavebnici.


Zastřešené pergoly


O pergolu či přístřešku ke zdi máme každý jinou představu. Někdo touží po útulném zákoutí s květinami, kde si posedí s kávou, tuto pergolu není nutné zastřešovat. Další zase touží naopak po zastřešené pergole, která bude z jedné či více stran zastřešená a bude tak navazovat na obytnou část domu. Takto lze doplnit nejen terasu u rodinného domu, ale také u kavárny či restaurace.


Zimní zahrada


Zastřešená pergola dokáže plně nahradit zimní zahradu. Pergolu je možné doplnit dřevěnou podlahou, která může být vyrobena z našich i exotických dřevin. Při správné péči vám tato podlaha poslouží desítky let. Moderní zimní zahrady mají nejčastěji hliníkovou konstrukci, na bočních stěnách je použito bezpečnostní sklo. Zastřešení z polykarbonátu propustí dostatek světla, přitom je nerozbitné, odolné vůči kroupám a skvěle odolává UV záření.