6.7.2017

Blíží se vaše narozeniny či jiné důležité životní jubileum a rádi byste tuto událost oslavili s rodinou a nejbližšími přáteli u vás na zahradě? Pokud je k tomu uzpůsobena, neměl by to být problém. V opačném případě byste se měli dát hned do práce.


Levný slunečník


Prvním a nejdůležitějším úkolem je zařídit na zahradě zastřešení. To by mělo mít minimálně podobu slunečníku. Dnes se dají pořídit slunečníky, které dokáží zastínit poměrně velké plochy. V případě nutnosti by se měly koupit rovnou dva. I kvalitní slunečník je vcelku levný, takže by to neměl být z finančního hlediska velký problém. Musíte ale brát na zřetel fakt, že látka slunečníku není vhodná do deště. Ještě krátkodobé letní deštíky určitě zvládne zadržet, ale před dlouhodobější přeháňkou neobstojí.


Dražší, ale vhodnější


Spoléhat se na to, že nebude celý den pršet, není zrovna moudré. Proto byste měli raději zvolit formu zastřešení, které ochrání vás i celou vaší společnost i před deštěm. Nejideálnější je pergola a přístřešek ke zdi. Tyto konstrukce se sice nejčastěji montují ke zdem domů, ale prodávají se i samonosné typy. Máte-li tak vytipované vhodnější místo k posezení než je terasa, není to problém. Finanční výdaje jsou ale v tomto případě násobně vyšší než u jednoduchého slunečníku.


Příprava pokrmů


Žádný zahradní večírek se neobejde bez grilu. Za ten není potřeba dávat přemrštěné částky. Bohatě postačí levnější gril na dřevěné uhlí. Při jeho výběru je ale dobré zjistit, jestli je dostatečně stabilní. U méně stabilních typů stačí náhlý poryv větru či lehké drcnutí a gril je na zemi. To neznamená pouze ztrátu večeře, ale i možnost vzniku požáru.


Dostatečný předstih


Není příliš moudré pořádat venkovní večírek bez základních propriet jako jsou zahradní pergola a gril. Pokud je nevlastníte, měli byste si je co nejdříve pořídit.