22.6.2017

Chcete mít v zahradě místo, kde můžete nerušeně odpočívat? V horkých letních dnech vám pergola přinese příjemný chládek a stín.


O pergole uvažujte dopředu

Na plánování zahradní pergoly si nechte dostatečně dlouhý čas. Naplánujte si vše potřebné ideálně v zimě. Pergoly jsou naprosto nepostradatelným pomocníkem pro každou zahradu. Vybrat si můžete z celé řady materiálů i typů pergol.


Kam ji umístit?

Při vymýšlení pergoly je potřeba si zodpovědět otázku, kam ji umístit. Tento důležitý fakt je potřeba si řádně promyslet. Můžete ji postavit samostatně do zahrady nebo jako přístřešek ke zdi. Pergoly a přístřešky ke zdi poslouží jako další část obytného prostoru. Každá varianta má své pro a proti.


Jaké má výhody?

Pergola je estetickým řešením, které vhodně propojí dům se zahradou a vytvoří praktické místo pro trávení času s rodinou. Dřevěnou pergolu si můžete vybavit a přizpůsobit podle svých potřeb. Můžete ji navíc použít jako zastřešení terasy či bazénu. Pergolu zařídíte houpačkou, osvětlením nebo třeba grilem. Co takhle letní kuchyně?


Zajistěte si soukromí

Pergola je nezbytným prvkem pro zajištění soukromí. Lze ji nechat obrůst různými popínavými rostlinami. Mezi stálice patří vistárie,růže, zimolez či hrachor, ale i různé ozdobné dýně, tykve nebo vinná réva. Svým designem by pergola měla zapadnout do stylu domu. U staré chalupy volte dřevěnou pergolu, u novostavby zase využijete hliníkovou pergolu. Kvalitní pergolu si vyberte u specialistů. Mohou dodat jak hotovou stavebnici, tak zajistit montáž u vás na pozemku, na vás už je pak jen vybavení pergoly nábytkem.