12.6.2017

Výběr vhodného nábytku na zahradu není vůbec jednoduchý. Při nákupu je důležitá nejen finanční stránka, ale také funkčnost, kvalita a odolnost.

 

Výběr nábytku

Není jednoduché se rozhodnout, jaký nábytek na zahradu je pro vás ten pravý. Při jeho výběru bychom neměli šetřit na kvalitě. Počítejte s tím, že bude několik měsíců odolávat větru, dešti i slunečním paprskům.


Na prvním místě odolnost

Venkovní nábytek, který stojí volně v zahradě či pod zahradní pergolou, musí vydržet mnohem více, než nábytek kupovaný do interiéru. Hodně záleží na materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Venkovní nábytek je třeba na jaře a před zimou udržovat. Vhodné je mít jej přes zimu uskladněný v krytém prostoru, například v prosklené pergole.


Oblíbený je hliník

Velmi oblíbený je nábytek z hliníku. Je lehký, nepodléhá korozi, je velmi odolný. Jeho obrovským plusem je, že nevyžaduje žádnou údržbu, prach stačí otřít vodou se saponátem. Plastový nábytek je lehký a levný, ale je málo odolný vůči slunečnímu žáru. Všichni víme, jak se židle na sluníčku dokáže rozpálit. Kovový nábytek je těžký a stabilní, vyžaduje natírání.


Dřevěný nábytek a jeho ochrana

Dřevěný nábytek je už jakousi klasikou. Je vystaven UV záření, ale i povětrnostním vlivům. Zvyšují se jeho požadavky na kvalitu ochranného nátěru, ochranu před UV zářením, odolnost vůči vodě a další. Vodou ředitelné nátěrové hmoty jsou vyrobeny z akrylátu, odolné vůči UV, mají svou elasticitu. Používají se spolu s látkami vyrobenými na bázi pryskyřic, které se hodí právě na venkovní nábytek.