19.5.2017

V posledních letech výrazné stoupá zájem o ekologické bydlení. Mnoha lidem už není lhostejné, jak bydlí. Starají se i o životní prostředí kolem sebe. Proto přemýšlejí i jak bydlet, aby jejich dům byl ekologicky šetrnou stavbou. Montované domy Lounge takové řešení nabízejí.

 

Konstrukce domů podporuje šetrný provoz

Velmi důležitým parametrem je spotřeba energie. O této hodnotě se v současnosti hodně mluví. Nové stavby už musí být bezpodmínečně šetrné. Koncepce montovaných domů Lounge přitom přesně odpovídá této filozofii.

Jde totiž o nízkoenergetické stavby. Vyznačují se minimálními náklady na spotřebu energií. Už samotná konstrukce domů Lounge určuje, že se jedná o velmi úsporné řešení bydlení, tedy z energetického pohledu. Pokud jde totiž o nároky na prostor, nikdo zde nepřijde zkrátka.

Můžete si zvolit montovaný dům Lounge 75 s rozměry 75 m2 a přesto nemusíte mít strach, že budete platit příliš. Nedochází zde k žádnému plýtvání energiemi, jednoduše nemáte kde plýtvat.

Samotné single osoby, které si třeba zvolí nejmenší model domu Lounge 30 tak budou bydlet velice úsporně a ušetří peníze.

Bydlení je položka, kterou musí platit každý a je samozřejmě něco jiného, když se na ni složí dva a když ji platí sám jeden člověk.

 

Tepelné ztráty jsou naprosto minimální

Velkou výhodou domů Lounge, ať už se jedná o kterýkoli model, tedy Lounge 30, 42, 55, 62 nebo 75 jsou díky stěnám ze sendvičových panelů ztráty naprosto minimální. Velkou bolestí mnoha zděných budov jsou totiž především tepelné ztráty, a to kolem oken, dveří, balkonů, lodžií. Infračervené snímky to ukazují naprosto jednoznačně.

Ovšem u montovaných domů Lounge je vždy zajištěno přesné lícování panelů. Nejsou zde žádné mezery k únikům. K ekologické úspoře energie dále přispívají i trojitá okna.