18.5.2017

Čas grilování je tady. Je to skvělá příležitost, jak se setkat s přáteli a rodinou. Pomůžeme vám najít vhodné místo pro gril.


Gril je základ

Základem je dobrý gril, pro který musíte najít vhodné místo. Gril potřebuje pevnou půdu, klidně může stát pod dřevěnou pergolou. Co vše je potřeba při výběru místa pro gril zohlednit? Gril by měl být postaven na pevné půdě. Vhodná je mrazuvzdorná keramika nebo zámková dlažba. Použít můžete také cihly a další kompozitní materiál. Při grilování v deštivém počasí nebo po dešti se vám nebude zabořovat nábytek do bláta. Dlaždice okolo grilu ošetřete přípravkem, který ulehčí čištění od tuku.


Přenosný nebo pevný?

Pod chcete grilovat častěji, zvažte, zda není lepší variantou vybudovat pod pergolou z hliníku betonový či zděný gril. Může stát na terase nebo si vytvoříte letní kuchyni, ve které najdete vše potřebné pro vaše zahradní grilovačky. Přenosný gril se hodí na menší zahradu a pro příležitostné grilování. Gril nestavějte pod stromy nebo v blízkosti dřevin.


Snadná obsluha

Gril se musí také snadno obsluhovat, proto nestačí brát v úvahu pouze jeho rozměry. Počítejte s tím, že okolo grilu potřebujete dostatečně velkou plochu pro pohyb, odkládací místo na nářadí, potraviny, stojan na dřevo a rovněž také posezení pod zahradní pergolou, aby hosté nejedli pochoutky z grilu ve stoje.


Příslušenství

Je ke grilu možné přivést vodu nebo to vyřešíte korytem s čistou vodou? Nezapomeňte ani na dostatečné osvětlení, případně vytápění. Nemáte-li v dosahu elektřinu, postačí LED pásky, olejové lampy, lucerničky nebo klasické svíčky.