4.5.2017

Samotná stavba pergoly by měla být věcí odborné firmy, která vám pergolu doveze a smontuje. Letní posezení pod stříškou si můžete postavit také sami. Třetí cestou je koupit konstrukci a nechat nainstalovat odborně.


Variace individuální dostavby

V případě, že už máte dřevěnou pergolu či přístřešek ke zdi postaven a vybrali jste si otevřenou konstrukci, ale po čase jste zjistili, že potřebujete více soukromí, nemusíte zoufat. Stavbu je možné částečně uzavřít i dodatečně. Stačí si pořídit treláže do pergol. Ty budou zastiňovat pohled dovnitř pergoly a časem poslouží jako opora rostlinám.


Kde si treláže pořídit?

Kovové či dřevěné mřížky do pergoly pořídíte u každého prodejce pergol. Můžete si zpravidla vybrat z více typů materiálů, vzorů i velikostí a často také barev. Treláž pak můžete ozdobit girlandami nebo květinovými závěsy.


Zastínění pergoly

Zastínit si dřevěnou pergolu můžete také například pomocí bambusových stěn. Po obvodu postavíte paravány z bambusu. Pomoci může také plachta na pergolu. Plachta umožní si užít posezení pod pergolou i za nepříznivého počasí. Vybrat si můžete z mnoha modelů.


Náš tip:

Máte-li rádi kombinaci dřevo a cihly, můžete obvod dřevěné pergoly obestavět zídku z červených cihel ze dvou či tří stran. Využít můžete i lícové cihly, které jsou mrazuvzdorné a krásné. Jedna strana může být vyšší a poslouží vám jako barový pultík. Zídku pokryjte odolnou a trvanlivou deskou na kterou můžete odkládat nádobí a drobnosti. Nízké zídky pak doplníte o zajímavé květináče a truhlíky, které celý vzhled pergoly dokonale dotvoří.