3.5.2017

Sedíte rádi v zahradě či na terase s přáteli? Pro zastínění je vhodným řešením pergola, která umožní spojení s přírodou a přesto se v ní budete cítit útulně, jako v obýváku.


Moderní pergola

V dnešní době jsou pergoly a přístřešky ke zdi domu nejen funkční, ale také velmi krásné řešení. Lze ji využívat téměř v jakémkoliv počasí, ať už svítí slunce nebo prší. S pergolou vás nepřekvapí prudké sluníčko, ani déšť.


Typy zastínění

Typů zastínění zahradních pergol je celá řada. Výběr se odvíjí od vašich individuálních potřeb. Co se týče designu, v dnešní době si můžete vybrat ze skutečně široké nabídky materiálů, vzhledů i velikostí. Konstrukce pergol je nejčastěji z hliníku, nerezu nebo tradičního dřeva. Zajímavou možností jsou také sluneční plachty.


Kotvení pergoly

Je jedno, zda si vyberete dřevěnou pergolu nebo hliníkovou. Existuje několik způsobů, jak pergolu ukotvit. Vždy záleží na prostorech a na designu vybraného modelu pergoly. Pergola může být samostojná nebo ukotvená ke zdi. Pergolu můžete ukotvit také pomocí zemních vrutů, které ji zajistí velmi spolehlivě.


Konstrukce pergoly

Většina pergol má pevný základ, díky tomu jsou mnohem odolnější vůči větru i počasí. Ve střešní části pergoly může být plátno nebo ji lze zastřešit lehkou krytinou jako je polykarbonát či plexisklo. Pergola vás ochrání před nepřízní počasí, není promokavá, nabízí také dlouhou životnost a odolnost, rovněž velmi jednoduchou montáž. Moderní pergoly nabízí široký výběr designů. Zvolit si můžete řešení na míru i stavebnicové řešení, které jednoduše smontujete.