2.5.2017

Zařídit si zahradu jde moha způsoby. Záleží hlavně na tom, zda ji chcete využívat k pěstování všeho možného, k lenošení nebo kombinací obou možností.


Pro relaxaci

Rozhodně byste se ale neměli ochudit o zahradní zastřešení. Nemusí se rovnou jednat o altán či pergolu, ale vytvořit si i skromné, před deštěm chráněné venkovní posezení je rozhodně cennou akvizicí. I když nemáte zájem venku vysedávat, může střecha fungovat třeba jako dřevník. Většina lidí ale na zahradě pergoly ráda aktivně využívá. Další stavbou, která by na rozložitější zahradě neměla chybět, je bazén. Nejlepší jsou zapuštěné verze, ale dětem bude stačit i menší nadzemní bazén s kruhovým půdorysem.


Pro zahrádkáře

Zahrada není pouze prostor k vysedávání či válení se u bazénu. Relaxaci si každý představuje po svém a co je pro někoho nekonečná útrpná robota, jiný bere jako vítané uvolnění. To platí hlavně pro amatérské zahrádkáře. Pozemek zahrádkáře poznáte nejen podle výsadby, ale také podle přítomnosti skleníku. Málokterý milovník pěstování rostlinstva se chce svému koníčku věnovat pouze za teplého počasí, většina touží mít pěstitelskou sezónu po celý rok.


Domek na zahradu

Majitelům bazénu i zahrádkářům jistě přijde vchod i zahradní domek. Jako odkladiště čehokoliv jsou tyto malé chatky k nezaplacení. Navíc se v nich dá i za určitých okolností přespat, ovšem pokud nemusíte, nedělejte to. Většinou tam mnoho místa totiž nenajdete. Obvykle si pro sebe veškerý prostor uzurpuje nářadí a bazénové doplňky. Domek může být vyrobený z plechu, ale pokud si chcete na zahradě zachovat přírodní kolorit, berte raději dřevěnou alternativu. Rovněž ho můžete opatřit dřevěnou pergolou.


Grilování

Na žádné správné zahrádce nesmí chybět ani gril. Venkovní grilování patří v letních měsících společně s plaváním k nejtypičtějším aktivitám, které se na českých zahrádkách konají a které můžete sdílet i se svými přáteli. Zahradní pergoly jsou ideální letní kuchyně.