26.4.2017

Toužíte po pergole, kde si můžete posedět s přáteli? Poradíme vám, jak si vybrat správnou pergolu, kterou přizpůsobíte svým požadavkům na způsob montáže, vzhled, případně také na ovládání zastřešení.


Pergola podle montáže

Vybrat si pergolu do zahrady můžete podle montáže. Nejčastěji na trhu najdete pergoly, které se montují k objektu. Další variantou jsou samostatně stojící pergoly a také lze najít pergoly, které se montují do atria, tedy pergolu umístíte mezi dvě stavby.


Podle barvy konstrukce

Moderní hliníkové pergoly si můžete vybrat podle barvy konstrukce dle vzorníku RAL. Hliníkové pergoly jsou upraveny práškovou technologií, která je velmi šetrná k životnímu prostředí, hliník chrání před vnějšími vlivy a dodává mu atraktivní vzhled. Pomocí speciálních fólií lze pergolám dodat také vzhled dřeva, pokud chcete navázat na tradiční prvky v zahradě a mít pergolu bez starostí.


Podle typu ovládání

Oblíbeným řešením jsou pergoly na dálkové ovládání. Získáte tak komfortní a funkční zastřešení terasy. Motor napne krycí potah nebo vysunovací polykarbonátové zastřešení. Díky dálkovému ovládání můžete zcela jednoduše rozhodnout o tom, zda bude zastřešení terasy odkryté či zatažené.


Pergola k domu je skvělá volba

Chcete-li dřevěnou pergolu ke zdi domu, pak rozhodně není nad čím váhat. Můžete si díky ní rozšířit obytný prostor o další místnosti. Pergolu je možné zastínit pomocí screenových rolet, venkovních žaluzií nebo klasicky pomocí markýzy. Pergola je nejen okrasný, ale především funkční prvek v zahradě, který slouží k odpočinku, práci i posezení s přáteli u dobrého jídla a pití.