21.4.2017

Toužíte mít na zahradě místo, kde se můžete v soukromí setkávat s přáteli a které vám zároveň poskytne příjemné zastínění.


U domu i v zahradě

Chcete-li si rozšířit obytný prostor, pak si vyberte dřevěnou pergolu ke zdi. Pergola pak může fungovat jako jídelna, kam můžete bez obav pozvat přátele. Pergola vhodně poslouží také jako krytý průchod mezi dvěma budovami, pomůže rozčlenit zahradu. Pergola stojící samostatně v zahradě poskytne místo pro odpočinek a relaxaci.


Libovolný tvar a materiál

Tradiční pergoly se vyrábí ze dřeva. Moderní varianty se vyrábí z kovu, nejčastěji hliníku. Tvar je typicky čtverec či obdélník, moderní varianty nabízí také půlkruh. Vybrat si můžete i z celé řady konstrukcí, typické hranoly, někdo ocení mřížky do pergoly, někdo neprůhledné moderní zábradlí. Pergoly lze jakkoliv přizpůsobit svým požadavkům.


Se střechou i bez

U dřevěné pergoly můžete a nemusíte řešit zastřešení. Variantou mohou být bambusové rohože, trvanlivou variantou je zastřešení z polykarbonátu, tenkých kovových profilů. Zastřešit pergolu můžete také pomocí markýzy. Střechu si můžete vybrat plochou nebo obloukovou. Alternativou může být pohyblivá střecha, kterou dle potřeb zatáhnete či odtáhnete.


Spolehnout se můžete na stavebnice

Pokud nejste šikovný kutil, který si pergolu postaví sám, spolehnout se můžete i na jednoduché stavebnice. Snadno si je podle návodu výrobce smontujete. Vybrat si můžete libovolný model, velikost, materiál, typ zastřešení, tvar i barvu. Pořizovací ceny pergoly závisí na typu materiálu, velikosti. Můžete si pořídit levné řešení za pár tisíc i luxusní modely z exotických dřevin.