14.4.2017

Postrádáte na své terase stín? Postavte si vlastní zastřešení. Můžete k tomu sice využít vlastní suroviny, ale mnohem lepší je pořídit si prefabrikovanou pergolu.


Rychlost stavby

Když si prohlédnete ceníky různých prodejců, zjistíte, že stavebnicové pergoly patří mezi nejlevnější řešení. Proto získávají na popularitě. Mnoho lidí si totiž nemůže pořídit pergolu na míru. Na rozdíl od stavby konstrukce podle svého plánu, montáž stavebnicových pergol je násobně jednodušší. Jsou totiž vyráběny tak, aby je dokázal sestavit prakticky každý. A kupodivu to poměrně odsýpá. Když se dáte do práce před polednem, při večeru by už mělo být vše hotovo.


Dřevo je lepší

Nedělejte si starosti s výběrem materiálu, zvolte si prostě dřevo. A to i přesto, že se jednou za čas nevyhnete nanášení ochranných nátěrů na celou kostru. Dřevěné pergoly vypadají mnohem lépe než kovové alternativy a navíc krom ultra moderních zahrad dokáže přírodní materiál zapadnout do každého prostředí.


Montáž ke stěně

Zahradní pergoly mohou plnit funkci samostatné stavby, ale je možné je připevnit i ke stěně. Hodně záleží na rozměrech vaší zahrádky. Ten, kdo má před domem jen pár metrů čtverečních zeleně, si přece nebude pořizovat stavbu, která zabere půlku zahrady. Dřevěná pergola ke zdi je tak vhodná hlavně do menších zahrádek, kde plní roli zastřešení terasy. Díky tomu, že je namontovaná ke zdi i do země, je nadstandardně stabilní. Při správné instalaci by vám tak pergolu neměl vyvrátit ani silný orkán.


Neutrácejte zbytečně mnoho

Hodně lidí má velké oči a pořizují si na zahradu zcela zbytečně příliš drahá zastřešení. Přitom bohatě postačí vybrat si mnohem levnější hotovou pergolu, kterou stačí pouze sestrojit dohromady. Pokud si nejste v budování konstrukcí jisti v kramflecích, obrať se na prodejce, který má montáž jako součást nabídky.