12.4.2017

Když se venku oteplí a vykoukne sluníčko, je zbytečné sedět doma. Postavte si pergolu. K čemu ji lze využít?


Zkrášlení zahrady

Menší zahradní pergoly využijete především ke zkrášlení zahrady. Dřevěné mřížky do pergoly umožní vysadit okolo pergoly popínavé rostliny. Rychle rostoucí vistárie či hrachor nebo stále zelený břečťan vytvoří romantické zákoutí. I do těchto pergol můžete postavit zahradní nábytek. Okrasné pergoly si můžete nechat vyrobit na míru. Pomohou oddělit užitkovou část zahrady od relaxační, případně zvýraznit zajímavé zákoutí.


Příjemné posezení

Zahradní pergoly lze použít také k posezení a grilování. Pergoly je možné umístit jak na terasu jako letní kuchyni, tak samostatně do zahrady. Pergola bude centrem veškerého dění. Boční zastřešení vás ochrání před zvídavými sousedy. Pergolu stačí opatřit zahradním nábytkem nebo houpačkou a například krbem či grilem.


Pergola jako jednoduchá stavebnice

Toužíte po pergole? Dřevěná pergola stavebnice lze postavit velmi snadno. Jednoduchá stavebnice nevyžaduje žádnou větší zručnost nebo dražší nářadí. Pergolu si také můžete nechat vyrobit na míru. Pergolu můžete doplnit o stínění a dekorativní prvky, například ozdobné prvky.


Dřevo či hliník

Vybrat si můžete také libovolný materiál. Vybrat si můžete dřevo či hliník. Dřevěnou pergolu zvolte do zahrady v selském stylu, na chalupě nebo u starší zástavby. Moderní hliníkové pergoly jsou vhodné pro novostavby, předzahrádky restaurací a všude tam, kde je potřeba mít pergolu nenáročnou na údržbu. Hliníková pergola má dlouhou životnost, je velmi lehká a díky mnoha barevným variantám ji přizpůsobíte vzhledu jakéhokoliv domu.