11.4.2017

Zahrada vedle domu je vždy velkou přidanou hodnotou. Na takovém pozemku se dá pěstovat ovoce, zelenina i okrasné rostliny. Dá se ale využívat i k pořádání zahradních párty či pouhému posezení s několika přáteli.


Pozor na déšť

Déšť bývá při zahradních večírcích asi tím největším strašákem. Zábava je v plném proudu, maso se zvesela griluje a pak to začne. Nejdřív pár kapek, pak lehká sprška a nakonec hotová průtrž. Než se nadějete, veškeré jídlo je zničené, hosté promočení a nálada na bodu mrazu. A nic na tom nezmění ani fakt, že letní přeháňky se obvykle rychle přeženou. Podobným nepříjemnostem se dá zabránit, stačí si k domu pořídit jednu ze zahradních pergol.


Jsou levné

Nebojte se, že byste kvůli přístřešku nemohli dětem zaplatit školné nebo se museli omezovat v jídle, pergola může být i levnou záležitostí. V tomto případě ale nečekejte žádný architektonický skvost, jelikož jde o pergoly stavebnice. I ty ale dokonale poslouží svému účelu. Montáž levné pergoly zvládne ve dvojici opravdu každý.


Na zahradu dřevo

Nejtradičnější surovinou pro zahradní zastřešení je rozhodně dřevo. Jistě, existují i jiné materiály, ale kov ani plast se do prostředí plné zeleně příliš nehodí. Kam se střechou, je už na vás. Dřevěné pergoly působí dobře samostatně i u domu. Dřevěná pergola ke zdi je ale mnohem stabilnější. Podpěrou jí totiž nejsou pouze trámy, ale i stěna domu. Jakmile přijde velký vítr, nemusíte si po dobu jeho trvání dělat starosti, jestli konstrukce vydrží.


Za vkus se platí

Prefabrikáty postrádají oblibu u estétů, ale jsou finančně dostupné a hlavně jsou zcela funkční. Konstrukce, které jsou architektonicky na vyšší úrovni, jsou sice dražší, ale obvykle dokáží snáze s prostředím vytvořit jednolitý celek.