10.4.2017

Pergola už nemusí být jen drobná dřevěná stavba. Moderní doba nabízí také mnoho nových trendů v oblasti pergol.


Moderní pergoly

Moderní pergoly jsou vyrobeny z hliníku. Hliníkové pergoly jsou opatřeny práškovou barvou, dle vzorníku RAL. Vy si tak můžete vybrat z celé škály barev tak, aby se pergola hodila do zahrady. Hliníkové pergoly jsou díky práškové barvě naprosto bezúdržbové a mají dlouhou životnost.


Pergoly nás ochrání

V létě nás ohrožuje ostré slunce, ale i déšť či kroupy nebo silný vítr, který nám komplikuje život, když si užíváme s přáteli na zahradě. Moderní pergoly nás před těmito vlivy umí ochránit, díky modernímu zastřešení. Střechu mohou mimo jiné tvořit baldachýny či odolné hliníkové lamely.


Screenové rolety

Novým a moderním prvkem pergoly hliníkové mohou být screenové rolety, které nás ochrání před silným větrem. Látka těchto rolet je skutečně pevná, zamezí proudění prudkého vzduchu do pergoly, aniž by zamezila cirkulaci čerstvého vzduchu. Screenové rolety vám zajistí dostatečné soukromí.


Moderní ovládání pergol

Hliníková pergola může být opatřena markýzou či jiným stínidlem na dálkové ovládání. Dálkový ovladač umí libovolně naklápět střešní lamely pergol. Osvětlení pergoly můžete zajistit pomocí LED pásků. Teplo do pergoly poskytnou moderní přímotopy či infrazářiče. Posuvné zastřešení hliníkové pergoly nám z ní vytvoří kouzelnou zimní zahradu, ve které můžeme mít pracovnu i tělocvičnu po celý rok. Stačí ji vyzdobit vhodnými květinami a vybavit nábytkem. V pergole nemusí chybět ani gril. Vybrat si můžete elektrický, plynový nebo klasický na dřevěné uhlí. Pergola může mít také přívod vody.