5.4.2017

Také chcete bydlet na zahradě? Tedy ji využívat od jara do podzimu? Drobné zahradní stavby vám to umožní.


Pergola pro příjemný stín

Dřevěné zahradní pergoly a krytá posezení nás ochrání před deštěm, prudkým větrem i silnými slunečními paprsky. Pokud vybavíte pergolu vhodným zahradním nábytkem, získáte skvělé místo pro odpočinek. Pergolu můžete opatřit exteriérovým osvětlením, aby ji bylo možno využívat i za teplých letních večerů pro zahradní party či posezení s přáteli.

 

Dřevěný zahradní domek

Běžný zahradní domek je lehká dřevěná stavba, kterou stačí usadit na rovnou plochu. Využít je můžete na uložení nářadí, zahradní techniky i nábytku. Velké zahradní domky s pergolou můžete využívat jako letní sídlo či domek pro přespání dětí. Aby domek odolal i vichřici, je vhodné jej v rozích ukotvit do základových patek. Se správnou péčí vám zahradní domek vydrží až 15 let. Můžete si jej pořídit jako hotovou stavebnici.


Jaký materiál do zahrady?

Při výběru materiálu pro vaši zahradu, zvažte, kolik chcete jednotlivým prvkům věnovat času. Dřevěná pergola a střešní krytina na pergolu vyžaduje pravidelnou údržbu, zatímco hliníková pergola nebo plechový zahradní domek žádnou údržbu nevyžadují. Stavby ze dřeva vyžadují pravidelnou impregnaci, která zvyšuje jeho odolnost a životnost. Pokud se nebojíte investovat, můžete využívat exotické dřeviny, například teak.


Jak na úložný prostor?

Do pergoly můžete umístit úložný zahradní box, kam uklidíte věci potřebné na grilování, nebo jen zahradní nářadí. Vybrat si můžete z mnoha velikostí i vzorů. Jsou odolné vůči dešti, korozi. Zahradu také můžete ozdobit oblouky a trelážemi s popínavými květinami. Upravte si zahradu tak, aby vám v ní bylo v létě příjemně.