Léto se neobejde bez pořádné grilovačky. Grilování pod pergolou můžete provádět i ve špatném počasí.

Jaký si vybrat gril?

Dřevěná pergola vám přinese mnoho užitku, zvláště pokud do ní umístíte také zahradní gril. Na trhu najdete celou řadu typů krbů. Jak si vybrat ten správný? Výběr krbu záleží také na místě, kde bude umístěn. Pevný zděný krb má předem určené místo, ale u přenosného grilu vždy zvažte, zda bude stále na stejném místě nebo ho budete přenášet.


Elektrický gril

Elektrický gril může být pod dřevěnou pergolou za předpokladu, že máte v dosahu přívod elektřiny. Gril na elektřinu se snadno udržuje i čistí. Ošidíte se však o typickou vůni uhlí či dřeva při grilování. Na grilu můžete snadno připravit maso, zeleninu, sýry nebo jiné chuťovky. Tento gril je velmi populární také pro použití v kuchyních.


Dřevěný gril

Pergola ke zdi zastřešená může být vybavena klasickým dřevěným grilem. Dřevo či dřevěné uhlí jsou nestárnoucí klasikou při grilování. Grily na dřevěné uhlí jsou levné, ale chcete-li kvalitu, raději investujte do kvalitního materiálu.


Pevný nebo přenosný?

Pevné grily se umisťují do zahrad, na terasu, ale díky moderním technologiím je využijete i v domácnostech. Používanější jsou však přenosné grily. Venkovní grily mohou být malé i velké, skládací i s pevnou konstrukcí. Pod dřevěnou pergolou se bude vyjímat střední gril, ideálně s pojezdovými kolečky pro snadnější přesun ve chvílích, kdy jej nepoužíváte. Na grilování používejte vždy čerstvé a kvalitní maso, které naložíte do marinády nebo do něj přidáte směs bylinek. Maso nenechte připálit, vznikají na něm karcinomy, ale také jej řádně propečte, hrozí zde riziko salmonely, pokud maso neprojde dostatečnou tepelnou úpravou.