Zastřešení verandy je skoro tak důležité, jako její podlaha. Zabraňuje dešti, aby nám kazil grilování, přátelské posezení nebo pouhopouhé venkovní lenošení.


Nemusí být ošklivé

V dobách ještě nedávno minulých se používalo na zakrytí verandy ledacos. Obvykle se jednalo o asfaltové lepenky nebo sklolaminát. Ani v jednom případě však nešlo o dobrou volbu. Po stránce vzhledu to byla totiž katastrofa. Revoluční protesty v ulicích sice odstartovaly přerod totality k demokracii, ovšem střešní krytiny na pergolu se moc dopředu neposunuly. Bitumenové vlnovky žádným rázným krokem vpřed rozhodně nebyly. Nejenže rovněž nepobraly příliš krásy, ale díky vlivu slunečních paprsků měly tendenci měknout a měnit tvar.


Moderní možnosti

Dnes se už naštěstí nemusíme spoléhat na pochybné materiály, ale můžeme si vybrat kvalitu. Velmi populární jsou střechy z polykarbonátu. Ty se dají pořídit v neprůhledná i průhledné verzi. Jedná se o odolný kryt, který je díky své pružnosti velice odolný. Navíc je k dispozici v mnoha odstínových variantách. Dobrou koupí je rovněž střecha z tvrzeného skla. I ta vydrží ledacos. Odolá nejen prudkým dešťům, ale i krupobití. Pokud tedy nečekáte, že vám budou na verandu padat ruské družice, obě varianty jsou vhodné.


Můžete ji stáhnout

Špatným nápadem není ani pergola ke zdi zastřešená rolovací střechou. Ty se obvykle vyrábějí ze tří vrstev, kde každá má svou úlohu. Všechny tři dohromady pak tvoří odolný, designově povedený štít proti dešti i slunci. V případě, že budete chtít nabrat bronz, můžete střechu lehce stáhnout pomocí stisknutí jediného tlačítka.


Funkce i vzhled

Základní funkce pergoly je ochrana před nepodařeným počasím. To může teoreticky zastávat i kus plechu, ale dnes jsme jako společnost trochu jinde než před třiceti lety a můžeme si dovolit pořídit zastřešení z kvalitních materiálů, které splňují i vzhledové parametry.