Kytky v květináči nabízí nekonečně mnoho řešení. Samostatně umístěný květináč může být zajímavým prvkem v zahradě, skupina květináčů stejně osázených ozdobí pergolu, předzahrádku i schody.

 

Subtropy pod pergolou

Nejčastěji ze skleníků stěhujeme v květináčích pod pergolu palmu, oleandry nebo vavřín. Kvetoucí kytky v květináčích můžete vidět ve Francii, Itálii nebo Chorvatsku na každém schodu, výstupku i kamenném prostranství. Keramické a terakotové květináče dotváří detail zahrady. Stále častěji můžete zeleň v květináčích spatřit i u nás.


Nápady pro zahradu

Květináči můžete vyzdobit také cestičky vedoucí travnatou plochou v zahradě, skalku můžete dozdobit bonsajem v květináči, jako dekorativní prvek pod designovou pergolou můžete mít afrikány v dřevěných květináčích. Zkuste kombinovat přírodní artefakty se svěží přírodní zelení. Kytkám se bude dařit i kamenných korytech.


Keramika

Keramické výrobky se na našem trhu liší svou kvalitou zpracování i cenou. Do zahrady se hodí výrobky z šamotové hlíny a kameniny. Jde o zcela nepropustné a velmi pevné materiály. Levnější je terakota, která je však křehká a nasákavá. Na terase pod pergolou se bude vyjímat glazovaná keramika, do záhonů stačí neglazovaná.


Hliněné květináče

Velmi oblíbené jsou klasické hliněné květináče nebo samozavlažovací květináče, které nemusíte je pravidelně zalévat. Porézní povrch hliněného květináče zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu a vzlínavost vody. Pořídit si můžete i plastové varianty, které jsou nerozbitné, ale rostliny v nich mají větší spotřebu vody.


Květináče jsou skvělou dekorací na rozlehlé terasy, na balkon i na zahradu nebo na oddělení trávníků od příjezdové cesty. Nechte popustit uzdu své fantazii. Snadno přijdete na to, jak květináče osadit a kam je postavit, aby tvořili dokonalou dekoraci v zahradě.