Při budování zahrady je potřeba si ujasnit, zda bude sloužit k pěstování rostlin, k relaxaci nebo k obojímu.

Plánování zahrady

Poté, co dokončíte dům, je na řadě úprava terénu, následně si musíme rozmyslet, co chceme mít v zahradě. U obytné části zahrady je potřeba vybudovat příjezdovou cestu, terasu s dřevěnou pergolou, venkovní bazén, letní kuchyni, dětský nábytek a hřiště, saunu, altán či zahradní domek. Užitkovou část zahrady pak tvoří skalky, jezírka, opěrné zídky, zahradní domky na nářadí, skleníky, pařeniště, kompost a další.

 

Zahradní domek

Každý zahradník pro svou sekačku uvítá zahradní domek nebo klasický nářaďový domek. Domek stačí postavit na betonové patky nebo rovnou betonovou desku. Samotná montáž zahradního domku není vůbec náročná.

 

Pergola

Pro zastřešení terasy přijde vhod pergola. Poslouží jako ochrana před sluníčkem i deštěm. Dřevěná pergola ukotvená do terénu nebo dlážděné terasy je ideálním typem přístřešku. Nosné hranoly musí mít pergola stabilní, krytinu vybíráme podle jejich nosnosti.

 

Kuchyně v zahradě

Letní pobyt na zahradě se neobejde bez grilování, venkovního stolování.Výhodné je pořídit si krb jako hotovou stavebnici, který zabudujete právě pod zahradní pergolu.

 

Elektřina na zahradu

Venkovní prostředí má velké nároky na elektroinstalaci, ale i samotné výrobky. Svítidla, veškeré zásuvky jsou neustále vystaveny povětrnostním vlivům a čas od času i mechanickému namáhání. Elektrické kabely ukládejte tak, aby nikde nepřekážely - například aby nevisel drát z pergoly, nejezdily přes kabely auta pod přístřešek, atd.