23.2.2018

Pergoly v současnosti zažívají svůj zlatý věk. Ano, je to tak. A můžete si být jisti, že „in“ jsou i různá nekonvenční řešení pergoly. Zkrátka fantazii se meze nekladou. Přesvědčte se.

14.2.2018

Vybrali jste si na zahradu pergolu. Ovšem nejste si jistí tím, jaký povrch by měla posezení pod pergolou mít. Pokusíme se vám poradit, co bude nejlepší.

8.2.2018

Někdo miluje dřevo, ale zároveň si bohužel velice dobře uvědomuje i jeho četné nevýhody. Naštěstí i v tomto případě se dá najít řešení. Nabízí se kovová pergola, která bude vypadat jako dřevěná.

15.12.2017

Pokračujeme třetím dílem našeho seriálu, který se týká stavby pergoly. Už jsme si podrobně vysvětlili, jak si připravit terén pro vlastní stavbu, že musí být v rovině, i jak si nachystat podklad, to znamená například dlažbu či základovou desku. Už i víme, že je pergolu třeba ukotvit do patek a že by dřevěná pergola měla být alespoň 15 cm nad terénem. Co dál?

27.11.2017

Každý, kdo si pořídí pergolu, pod kterou si chce sednout, se samozřejmě musí zamyslet i nad tím, jaký zahradní nábytek pod takovou pergolou umístí. Rozhodně by neměl jít cestou řadit tam nábytek bez ladu a skladu, jak ho napadne, nebo vzít prostě zavděk tím, že posbíráte, co vám kde v domácnosti zbylo a nikam se nehodí. I zahradní nábytek pod pergolu byste měli vybírat s rozmyslem.

3.12.2017

Chcete si na své zahradě postavit pergolu? Pokud ano, rozhodně byste se do toho neměli pouštět bez rozmyslu.

17.11.2017

Připadá vám, že mít jenom jednoduchou pergolu v podobě čtyřech sloupků a nahoře obdélníku a příčných spojovacích trámků je tak trochu out? Že si prostě doba žádá něco víc, nebo zajímavého, originálního, nekonvenčního? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí být jenom jednoduchým objektem, dají se s ní provádět nejrůznější kouzla, aby byla „in“.

1.11.2017

Místo, které láká k posezení s rodinou a přáteli, k odpočinku, ke grilování, k relaxaci, to je pergola. Její výhodou je, že má bezpočet nejrůznějších variant, každý si vybere, každý si přijde na své, zvolí si, co chce, co mu nejvíce vyhovuje. K dispozici je skutečně neuvěřitelné množství variant.

pergola

30.10.2017

Prakticky každý, kdo chce pergolu, si položí otázku, jestli k ní také potřebuje stavební povolení. Většina stavitelů se domnívá, že nikoli, pokud tato pergola nebude větší než 25 m2. To je sice pravda, ale tak jednoduché to ani zdaleka není. Bez čeho se tedy při stavbě pergoly neobejdete?

26.10.2017

Nedaří se vám vybrat si nějaký model pergoly z široké dostupné nabídky? Potom nezoufejte, není k tomu žádný důvod. Je samozřejmé, že ne každý se trefí do rozměrů dostupných v katalogu. Někdo potřebuje třeba atypickou pergolu s neobvyklými rozměry, například menšími, než je standard, nebo naopak většími.

25.10.2017

Kryté, nebo také nekryté posezení, to je pergola. Nejčastějším materiálem, který se pro její zhotovení užívá, je stále ještě dřevo. Pergola může být skutečně nedílnou součástí každé, ať už menší nebo větší zahrady. I v případě opravdu malé zahrady ji můžete postavit a vytvořit z ní efektivní a smysluplný prostor, využitelný k různým účelům.

24.10.2017

Jaký materiál je nejlepší na pergoly? Je to dřevo, i když mu velice zdatně šlape na paty hliník. Ovšem již z minulosti najdete na našich zahradách velký podíl dřevěných pergol. Ty samozřejmě vydrží dlouhá léta, pokud se o ně budete správně starat. Je to hlavně na vás, jestli nezapomenete na jejich dobré ošetření. A dřevo má co říci i dnes, navzdory silné konkurenci kovových pergol.

23.10.2017

Mnozí lidé si myslí, že pergola je pouze letní záležitostí. Tedy jenom posezením na léto. To je ale velký omyl. Pokud si postavíte skutečně velkou a bytelnou pergolu z těch nejkvalitnějších materiálů a dobře jí zastřešíte, můžete ji používat klidně i během celého podzimu a v zimě. Z původně sezónní záležitosti se stává celoroční stavbou. Jak to zařídit, aby obstála i v zimě?

20.10.2017

Patříte mezi fanoušky grilování? Potom určitě jednoho dne dospějete k názoru, že potřebujete pořádný gril. Ten malý přenosný vás brzdí ve vašich nápadech, nemůžete tam realizovat všechno, co byste chtěli. Potom je nejlepší řešení, když si postavíte pergolu a pod ni krb.

19.10.2017

Když i chcete vybudovat pergolu, musíte myslet i na různé detaily, které s ní souvisí. Například dát pergole dobrý základ, tedy kvalitní podklad. Minimálně musíte srovnat terén a vybudovat betonové patky pro ukotvení sloupků pergoly. Jestliže chcete nechat pod pergolou trávník, tímto vaše příprava základu vlastně končí.

hliniková pergola

18.10.2017

Chci si pořídit pergolu, a to levně. Také máte tyto a podobné požadavky? Není divu, nikdo nechce zbytečně utrácet těžce vydělané peníze. Koupit pergolu, která bude plně funkční, a přitom nikoli předražená, naštěstí v dnešní době není žádný problém. Můžete si pořídit pergoly, které mají velmi rozumný poměr mezi cenou a jejich užitnou hodnotou.

17.10.2017

V případě budování pergol je v dnešní době lepší dát přednost dodání hotové pergoly, než zkoušet nějaké experimenty svépomocí. Málokdo totiž dokáže zpracovávat materiál na tak vysoké úrovni, aby vytvořil objekt naprosto špičkové technické dokonalosti a navíc ještě perfektní vytříbenosti pokud jde o design. Proto je lepší dát zelenou odborníkům, kteří si s pergolami vědí rady.

16.10.2017

Když uvažujete o stavbě pergoly, měli byste souběžně řešit i její zastřešení. Pergoly bez střechy je jenom poloviční pergola. Můžete ji totiž využívat jenom velice omezené, a to je samozřejmě obrovská škoda. Určitě si nastavíte pergolu kvůli tomu, abyste se nyní chodili koukat, ale abyste ji plně využívali. A to bez střechy nemůžete.

13.10.2017

Pergol se nabízí nejrůznější typy. Každý si tedy může vybrat podle vlastních požadavků, byť by byly velice rozmanité a specifické. Jednoduše řečeno, už dávno není pravda, že máte k dispozici jedno řešení, které prostě musíte stůj co stůj akceptovat, a nezbývá nic na výběr. Dnes je stav přesně opačný. Mnohdy je výběr tak široký, že v něm lidé sotva orientují.

11.10.2017

Chcete-li si dopřát nerušený odpočinek v zahradě, ideální prostor představuje pergola. Můžete se tam posadit třeba na ratanové křeslo a v klidu relaxovat. Pergola vám nabídne výhody krásného a romantického posezení od jara až do podzimu. Pokud si pořídíte vytápění třeba ve formě infrazářiče, nedá se vyloučit ani zimní posezení, ale to už je na vás.

pergola

10.10.2017

Terasa hned vedle vašeho domu se stala přirozenou součástí vašeho rodinného domu. Vyjdete si na ni kdykoli vás napadne. Trávíte tam každou volnou chvíli. Jenomže to není všechno. Abyste mohli pergolu využít opravdu maximálně, potřebujete aby měla střechu. Pergola bez střechy značně ztrácí smysl.

8.10.2017

Otázka, jak a kam umístit pergolu je velice důležitá. V současnosti je velice silným trendem návrat k přírodě. Vítězí přirozenost, soulad s okolním prostředím. Důkazem toho by se měla stát i pergola. Musí dokonale zapadnout do prostředí, v něm je situována. Přitom umístění pergoly se ale samozřejmě řídí vkusem majitele, nikdo mu nemůže nic nařizovat.

7.10.2017

Jak by měla vypadat opravdu moderní pergola? Většinou je kovová, designově dokonalá a v zásadě hlavně minimalistická. Hodí se k širokému spektru domů, snad mimo klasických roubenek a jiných rustikálních staveb, tam je samozřejmě mnohem vhodnější dát přednost dřevěné klasice na cihlových či kamenných sloupcích.

6.10.2017

Koutek romantiky hned vedle domu, to je pergola. Může mít spoustu podob počínaje romantickým posezením pod vinoucí se révou, plaménkem či růžemi až po ryze praktický objekt sloužící pro grilování nebo jako krytá kutilská dílna či dětská herna. Případně může jít dokonce o víceúčelový prostor.

5.10.2017

„Sem umístíme pergolu,“ prohlásí někteří lidé bez bližších úvah. Příliš nepřemýšlí o tom, zda
se jedná o dobré místo, nebo je to tak trochu z nouze ctnost, protože jim prostě nikde jinde
místo bohužel nezbylo. To je ale velká škoda a především promarněná šance, která se dala
využít mnohem lépe.

4.10.2017

Pergoly bez střechy jsou sice krásné, tvoří jednotný estetický objekt, ale bohužel jsou spíše jenom pro parádu, než k praktickému účelu. Působí sice dokonale, zejména když třeba slouží jako opora pnoucím růžím či vinné révě, ale hodí se jenom pro posezení za krásného počasí. Za deště máte prostě smůlu, a to je škody.

3.10.2017

Zastřešená pergola je v zahradě stále nezastupitelnou stavbou, nicméně lze pořídit alternativu, která je plně mobilní a sestavit ji zvládnete za pár minut. Řeč je o party stanu.

29.9.2017

Romantiky je v dnešní době bohužel málo, proto bychom si ji měli alespoň občas dopřát. Nejlepší je vytvořit si alespoň trochu romantiky přímo ve svém domově. Nestavte proto svůj dům jako hladkou kostku. Nechte si u něj udělat terasu a na ni si postavte pergolu.

23.9.2017

Rádi byste si postavili pergolu, a chcete, aby řešení bylo co nejjednodušší? Potom si vyberte dřevěnou pergolu ke zdi. Jestli o nějakém objektu zcela nepochybně platí úsloví za málo peněz hodně muziky, potom je to dozajista právě pergola ke zdi. Je velice jednoduchá, a přitom poskytne velmi komfortní prostor.

25.9.2017

„Udělám si pergolu sám, nejde přece o nic těžkého,“ říkáte si možná. Pohled na již hotové pergoly, které sestávají jenom z několika trámků, vás v tom utvrzuje. „Je to přece hračka,“ říkáte si a už si chystáte nářadí k práci, přemýšlíte o tom, kde sehnat nejkvalitnější dřevěné trámky a těšíte se do práce.

21.9.2017

Zahradní architektura také podléhá různým trendům. Velká část lidí si proto snaží zahradu zútulnit stavbou, která umožňuje odpočinek. Inspiraci pro takovou stavbu hledají na různých místech a třeba také c historii. Moderní jsou altány, pergoly i zahradní domečky.

20.9.2017

Pergola by měla primárně chránit i před nepřízní počasí. Právě proto stále více lidí dává přednost nikoli klasické nechráněné pergole, která vlastně znamená jenom jednoduchou kovovou nebo dřevěnou konstrukci, ale její zastřešené variantě. Může tak pod pergolou sedět, i když je venku déšť.

19.9.2017

Relaxovat na zahradě, o tom sní snad každý člověk. Je ale třeba si k relaxaci vybudovat vhodný prostor. Pergola je skvělou možností, jak si buď přímo u domu, nebo nedaleko něj vybudovat smysluplný a krásný prostor určený k odpočinku. Nemusí ho ale tvořit jenom holá konstrukce. Klidně si ho můžete zařídit podle vlastního gusta.

18.9.2017

Stavíte si pergolu? Pokud si pomocí pergoly například chcete zastřešit verandu, samozřejmě vám v tom nikdo nebrání. Měli byste se soustředit ale nejenom na pergolu jako takovou, ale i na povrch verandy, který vyhoví vašim požadavkům. Jednou z možností je verandu vydláždit.

15.9.2017

Kovové pergoly jsou v posledních letech velice populární. Rozhodně neplatí, že pergola znamená pouze dřevěnou stavbu. Můžete si vybrat, jaký materiál se vám bude nejvíce zamlouvat, jaký bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. Někdo ale může mít pocit, že mu kovová pergola bude rezavět...

14.9.2017
Patříte mezi milovníky přírody? Učarovalo vám klasické dřevo a prosazujete ho všude tam,
kde je to jenom možné? Potom pokud chcete pergolu, nejspíše sáhnete po klasickém dřevu.
Budete mít radost, jak vám na zahradě všechno dokonale ladí a pergola zapadne do zeleně.
Ovšem měli byste myslet i na to, jaké dřevo na pergolu bude nejvhodnější.

13.9.2017

Ať už si zvolíte pergolu, jakou chcete, jisté je jedno: měla by se stát středobodem vaší
zahrady, její pýchou. Proto by měla doslova zdobit okolí vašeho domu, stát se jeho perlou.
Holé trámky nebo hliníkové či ocelové profily nikoho moc nenadchnou. Pokud se ale utopí
v zeleni, bude to mnohem lepší. 

12.9.2017

Pergola rozhodně nemusí být žádná nuda. Možná jste viděli pergolu na zahradě u svých známých, příbuzných a říkali jste si, že je to fajn. Na druhou stranu vám ale přišlo, že by se s tím dalo podniknout mnohem více. Podle vás by mohla být pergola mnohem kreativnější, plnit více účelů. Ano, je to tak.

11.9.2017

Rozhodujete-li se jakou pergolu pořídit ke svému domu, zvažte jak cenu, tak i design a použitý materiál. Pokud jde o design, hotové pergoly by nejenom měly vypadat příjemně, ale zároveň být také nedílnou součástí okolí, to znamená s ním ladit. Jedině tak dosáhnete, že půjde o velmi příjemný celek, který bude na první pohled vypadat dokonale.

8.9.2017

Funkčnost, design a komfort, to jsou kritéria, která by měla splňovat každá pergola. Teprve pak můžete být naprosto spokojeni, když budou všechny tyto složky ve vzácné rovnováze. Neméně důležité ale je, aby se sestava vyznačovala jednoduchou montáží. Použití těch nejlepších materiálů je samozřejmostí.

7.9.2017

Když se řekne pergola, každý má svoji představu podle toho, co má nejraději. Někomu jako první vytane na mysli nádherná rustikální pergola ze dřeva postavená na mohutných sloupech. Někomu jinému pro změny štíhlé ocelové dráty konstrukce, po které se vine kvetoucí vistárie. Ano, je to tak. Pergola má spousty podob, a proto se trefí do vkusu každému.

Většina lidí si chce posezení pod pergolou zpříjemnit, jak to jenom jde. Proto přemýšlí o tom, osázet pergolu květinami či popínavými rostlinami. Kvetoucí a vonící pergola je pak v létě skutečnou oázou klidu a pohody. Můžete v ní relaxovat. Díky vonící záplavě tak doslova praktikujete aromaterapii v praxi.

Někomu stačí k posezení na zahradě pouze lavička, nebo na trávníku rozložený zahradní nábytek. Většina lidí ale bude mít větší nároky. Zalíbí se jí posezení pod pnoucími květinami, které umožní pergola. Někteří lidé budou dokonce chtít zastřešené pergoly, aby o pěkné posezení nepřišli ani za špatného počasí.

Málokterá stavba má tak dlouhou historii jako pergoly. Kdybychom řekli, že pergola je stará jako lidstvo samo, budeme trochu přehánět. Na druhou stranu je pravda, že tento druh staveb vystopujeme už ve starověku. Starověcí Římané si pergoly velmi oblíbili, i když ještě nešlo o hotové pergoly dnešního typu.

16.8.2017

Existují hned dva důvody, proč si pořídit zimní zahradu. Prvním je spojení interiéru s přírodou a druhým je tepelný zisk díky pasivnímu solárnímu systému.

8.8.2017

Klasická zahradní pergola je velmi užitečným zahradním prvkem. Poskytuje přístřeší, když si chceme venku přečíst dobrou knížku nebo se pobavit s přáteli. Je však nutné se o ni i náležitě starat.

25.7.2017

Chcete si pořídit komfortní posezení? Zahradní markýza dodá vaší terase styl a zároveň vás ochrání před rozmary počasí. Jak využít markýzu?

19.7.2017

V minulosti si zimní zahrady pořizovali bohatí měšťané. Dnes je můžete mít i vy. Nemusíte sahat hluboko do peněženky nebo budovat složitou stavbu. Stačí zastřešit pergolu.

13.7.2017


U každého moderního domu bychom měli mít nějaké posezení, místo na relaxaci a odpočinek. Takovým místem je právě pergola.

6.7.2017

Blíží se vaše narozeniny či jiné důležité životní jubileum a rádi byste tuto událost oslavili s rodinou a nejbližšími přáteli u vás na zahradě? Pokud je k tomu uzpůsobena, neměl by to být problém. V opačném případě byste se měli dát hned do práce.

29.6.2017

Do zahrady patří také architektonické prvky jako jsou altánky, pergoly, i terasy a markýzy. Propojí interiér a exteriér a zvýší komfort bydlení.

22.6.2017

Chcete mít v zahradě místo, kde můžete nerušeně odpočívat? V horkých letních dnech vám pergola přinese příjemný chládek a stín.

21.6.2017

Zastřešení na zahradě hraje klíčovou roli hlavně na jaře, v létě a zkraje podzimu. Vytváří totiž ochranu proti ostrému slunci i dešti a tím nám tak umožňuje využívat venkovní posezení, i když zrovna nevládne příjemné počasí.

20.6.2017


Pergola patří po staletí mezi základní vybavení velké části zahrad po celém světě. Tato konstrukce svým uživatelům poskytuje úkryt před sluncem i deštěm a tím umožňuje využívat venkovní posezení i ve chvílích, kdy není počasí zrovna nejvlídnější.

19.6.2017


Trávit léto na chalupě není pouze o stříhání trávníku ani o opravě plotu, ale i o pasivním odpočinku na čerstvém vzduchu. A k tomu patří i venkovní posezení.

16.6.2017

Vybrat na zahradu vhodný typ zastřešení není tak jednoduché, jak by si mnozí možná mohli myslet. To by totiž nemělo pouze vytvářet stín, ale také chránit před deštěm.

15.6.2017


Pergoly byly součástí zahradních komplexů odjakživa a dnes tomu není jinak. Většina typů se v současnosti prodává se zastřešením, ale i v dnešních dnech se setkáme i s pergolami otevřenými.

14.6.2017

Kvalitní zahradní nábytek na terasu musí být nejen pohodlný, ale měl by se vyznačovat i vysokou odolností. Proto se na zahradě používají sedací soupravy z plastu, umělého ratanu a vysoce kvalitního dřeva.

13.6.2017

Pergola je praktickým a estetickým prvkem v zahradě. Pro dodržení její stability, kvůli materiálu i celkové pevnosti sloupků je potřeba dodržet správné proporce. Když ji dle plánu dokončíte, můžete ji bez obav vybavit nábytkem.

12.6.2017

Výběr vhodného nábytku na zahradu není vůbec jednoduchý. Při nákupu je důležitá nejen finanční stránka, ale také funkčnost, kvalita a odolnost.

23.5.2017

Pergola rozšíří obytný prostor s terasou, může plynule navazovat na dům.

22.5.2017

Mít na zahradě zastřešení je velká výhoda. Nemusíte se totiž trápit úvahami o rychlé změně počasí, když zrovna pořádáte zahradní večírek nebo si jen užíváte venkovního lenošení.

19.5.2017

V posledních letech výrazné stoupá zájem o ekologické bydlení. Mnoha lidem už není lhostejné, jak bydlí. Starají se i o životní prostředí kolem sebe. Proto přemýšlejí i jak bydlet, aby jejich dům byl ekologicky šetrnou stavbou. Montované domy Lounge takové řešení nabízejí.

 

18.5.2017

Čas grilování je tady. Je to skvělá příležitost, jak se setkat s přáteli a rodinou. Pomůžeme vám najít vhodné místo pro gril.

17.5.2017

Užívat si zahrady můžeme nejvíce v letních měsících. Grilování a zahradní večírky k létu prostě neodmyslitelně patří. Je však potřeba pro tyto akce vytvořit vhodné zázemí.

16.5.2017

Magnólie jsou nádherné květiny, které mají nejen nádherné květy, ale i léčebné účinky. Nechte svou pergolu obklopenou těmito květy.

15.5.2017


Máte na zahradě volné místo a nevíte co s ním? Pořiďte si pergolu. Je to vkusná a velice užitečná konstrukce, která dokáže perfektně splynout s okolím.

12.5.2017

Pergola rozšíří obytný prostor s terasou a velmi často plynule navazuje na dům. Pokud tato dřevostavba v zahradě nepřesáhne 25 m2 a výšku 5 m, nemusíte mít stavební povolení. Především jde o komunikaci se sousedy, zvláště pokud stavba hraničí s jejich pozemkem.

11.5.2017

Pergola je nejen ozdobným prvkem zahrad, kaváren či restaurací, ale plní i funkci stínění a zastřešení.

10.5.2017

Typickými stavbami římského impéria byly atria. Cílem bylo propojení obytného prostoru a přírody. Jde o místnost pod širým nebem. Půdorys můžete přizpůsobit prostorovým možnostem vaší zahrady.

9.5.2017

Veranda je hlavně v létě hojně využívaným místem, kde se lidé schází s přáteli a klábosí. Tuto pohodu však mohou snadno narušit nepříjemné sluneční paprsky. Těm se dá účinně ubránit, stačí si pořídit markýzu.

5.5.2017

Stínění interiéru můžeme zařídit i jinak než pouhou instalací žaluzií. Venkovní rolety jsou v tomto směru o dost účinnější, využijete je také na pergolách. Navíc oplývají vlastnostmi, které běžné žaluzie postrádají.

4.5.2017

Samotná stavba pergoly by měla být věcí odborné firmy, která vám pergolu doveze a smontuje. Letní posezení pod stříškou si můžete postavit také sami. Třetí cestou je koupit konstrukci a nechat nainstalovat odborně.

3.5.2017

Sedíte rádi v zahradě či na terase s přáteli? Pro zastínění je vhodným řešením pergola, která umožní spojení s přírodou a přesto se v ní budete cítit útulně, jako v obýváku.

2.5.2017

Zařídit si zahradu jde moha způsoby. Záleží hlavně na tom, zda ji chcete využívat k pěstování všeho možného, k lenošení nebo kombinací obou možností.

28.4.2017

Do zahrady vybíráme rostliny, ale materiál na dláždění chodníků, stavbu terasy či pergoly, už tak důležitý pro nás není. Se špatně zvolenými variantami můžeme výsledný dojem ze zahrady pokazit.

26.4.2017

Toužíte po pergole, kde si můžete posedět s přáteli? Poradíme vám, jak si vybrat správnou pergolu, kterou přizpůsobíte svým požadavkům na způsob montáže, vzhled, případně také na ovládání zastřešení.

24.4.2017

Zařídit si na zahradě koutek, který nebude sloužit pouze k chytání bronzu, ale i k posezení s přáteli, nemusí být pracné ani drahé. Stačí pouze vědět jak na to.

21.4.2017

Toužíte mít na zahradě místo, kde se můžete v soukromí setkávat s přáteli a které vám zároveň poskytne příjemné zastínění.

20.4.2017

I když to venku tak nevypadá, léto se blíží a s ním i běžné letní radovánky. Mezi ně nesmí chybět ani posezení venku s přáteli v hospůdce nebo doma na verandě.

19.4.2017

Zahrada je důležitou součástí každého rodinného domu. Měla by poskytovat majiteli místo, kde může trávit volný čas. Nesmí zde chybět pergola, díky které lze snadno relaxovat.

18.4.2017

Stavbou pergoly dodáte zahradě romantický nádech. Navíc vytváří příjemné zastínění ve slunečných dnech.

14.4.2017

Postrádáte na své terase stín? Postavte si vlastní zastřešení. Můžete k tomu sice využít vlastní suroviny, ale mnohem lepší je pořídit si prefabrikovanou pergolu.

13.4.2017

Grilování na zahradě je příjemnou aktivitou na jaře a hlavně v létě, kdy k tomu panují nejvhodnější podmínky. Dobré počasí se ale může rychle změnit a venkovní zábava snadno přejít do bezhlavého úprku před deštěm. A proto je dobré přemýšlet nad zastřešením.

12.4.2017

Když se venku oteplí a vykoukne sluníčko, je zbytečné sedět doma. Postavte si pergolu. K čemu ji lze využít?

11.4.2017

Zahrada vedle domu je vždy velkou přidanou hodnotou. Na takovém pozemku se dá pěstovat ovoce, zelenina i okrasné rostliny. Dá se ale využívat i k pořádání zahradních párty či pouhému posezení s několika přáteli.

10.4.2017

Pergola už nemusí být jen drobná dřevěná stavba. Moderní doba nabízí také mnoho nových trendů v oblasti pergol.

7.4.2017

Stavíme-li pergolu svépomocí, můžeme se dopustit chyby. Jaké jsou časté chyby?

6.4.2017

Užívat si možností verandy většinu měsíců v roce je možné, chce to ovšem mít zastřešení. Krytí před deštěm dokážete vytvořit nejen pomocí plechového plátu připevněného ke zdi, ale zvládne to i pergola.

5.4.2017

Také chcete bydlet na zahradě? Tedy ji využívat od jara do podzimu? Drobné zahradní stavby vám to umožní.

4.4.2017

Domácí venkovní posezení je jistě velká přidaná hodnota, která se zúročuje hlavně v jarních a letních měsících. Užívat si možnosti terasy lze ale jen v hezkém počasí, tedy pokud není chráněna střechou.

3.4.2017

Letní měsíce jsou obvykle ve znamení dovolených. Není ale potřeba navštěvovat vzdálené krajiny. V létě si můžete dostatečně odpočinout i před vlastním prahem, zvláště, vlastníte-li větší zahradu.

Léto se neobejde bez pořádné grilovačky. Grilování pod pergolou můžete provádět i ve špatném počasí.

Zastřešení verandy je skoro tak důležité, jako její podlaha. Zabraňuje dešti, aby nám kazil grilování, přátelské posezení nebo pouhopouhé venkovní lenošení.

Pergoly jsou oblíbené multifunkční stavby, které nám poskytnou příjemný prostor pro odpočinek. Jak pergolu vhodně zastřešit?

Zahrada je naší vizitkou a v jisté míře odráží i náš vkus. Víte, jak uspořádat zahradu u chaty?

Toužíte po dokonale upravené zahradě? Poradíme vám, kterým chybám se vyhnout.

Stavba rodinného domu, úprava terénu, výkop bazénu a další zemní práce znamenají jediné - nadbytek zeminy. Co s ní?

Kytky v květináči nabízí nekonečně mnoho řešení. Samostatně umístěný květináč může být zajímavým prvkem v zahradě, skupina květináčů stejně osázených ozdobí pergolu, předzahrádku i schody.

Při budování zahrady je potřeba si ujasnit, zda bude sloužit k pěstování rostlin, k relaxaci nebo k obojímu.